Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tonoucí se stébla chytá? … trhům chybí invence, ale přesto udržují růst

Tonoucí se stébla chytá? … trhům chybí invence, ale přesto udržují růst

03.07.2003 17:42
Autor: 

Horská dráha s drahými lístky, nebo jen hra čísel? Na tuto otázku asi ještě odpověď nenajdeme, ale můžeme se alespoň snažit pochopit chování některých investorů, kteří zřejmě při jakémkoliv poklesu reagují aktivně a začínají nakupovat.

V průběhu dne se evropské indexy spíše pohybovaly v plusu, když je povzbudil včerejší výrazný růst na Wall Street. Nic ale netrvá věčně, a tak výprodejní smršť následovala po amerických datech z 14:30, kdy zejména nezaměstnanost a růst žádostí v nezaměstnanosti způsobily krátkodobou prodejní vlnu. Ta však trvala pouhou hodinku, když se na obrazovkách objevila další data ze zámoří, kterými tentokráte byl ISM Non-Manufactoring index. Ten svou hodnotou 60,6 překonal očekávání a způsobil zvrat v chování investorů, kteří okamžitě reagovali a začali opět nakupovat.

Zajímavé bude sledovat například vývoj indexu FTSE, který se stále drží nad psychologickou hranici 4000 bodů. Dnešní den pak patří akciím společností Philips (+1,51%) a Swiss Re (+3,08%), naopak se nedařilo Allianz (-1,77%) a L’Oreal ( -1,67%). Aktuálně se pak indexy pohybují: DJ Stoxx50 +0,43% DAX -0,36%, FTSE -0,04%, CAC +0,34%, AMST +0,22%.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 procenta
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m