Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akvizice Eurotelu umožní Českému Telecomu údajně uspořit na nákladech 3-4 mld. Kč v následujících 3-4 letech

Akvizice Eurotelu umožní Českému Telecomu údajně uspořit na nákladech 3-4 mld. Kč v následujících 3-4 letech

25.06.2003 8:48
Autor: 

Akcie se dnes obchoduje ve SPADu bez práva na dividendu, naši cílovou cenu (bez dividendy) tak snižujeme na 337 Kč na akcii. Přestože tato cena implikuje slušný výnos relativně k ceně na trhu (po dividendě), držíme naše doporučení akumulovat, protože akcie bude ještě nějaký čas pod tlakem obav z prodeje většího balíku akcií, což je důsledkem nedávného prodeje 6,5% podílu společností KPN bance CSFB.

Ondřej Felix, člen dozorčí rady společnosti, včera informoval, že po akvizici Eurotelu by Český Telecom mohl uspořit na nákladech 3-4 miliardy Kč v následujících 3-4 letech. Bude také pravděpodobně nabízena společná služba fixní a mobilní telefonie.

Toto jsou některé z důvodů, kvůli kterým byla akvizice Eurotelu od počátku považovaná ze strategického hlediska za nejlepší z daných možností. Naplnění očekávání týkajících se synergií by samozřejmě mělo akcii pomoci.

Český Telecom vydá druhou emisi dluhopisů (3,50 %, maturita v 2008, objem 6 miliard Kč), ta bude refinancovat část jeho současného dluhu. Očekává se, že na podzim si společnost vezme syndikovaný úvěr na financování nákupu 49% podílu v Eurotelu.

Jiří Soustružník

Váš názor
  • Chyba
    25.06.2003 10:08

    Ekonomický portál by snad mohl vědět, že pan Felix není předsedou představenstva společnosti.
    Jan Novák
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data