Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria zvyšuje cílovou cenu akcií KB na 2770 Kč, doporučuje

Patria zvyšuje cílovou cenu akcií KB na 2770 Kč, doporučuje "akumulovat"

11.2.2003 12:37
Autor: 

Díky výraznému rozpouštění opravných položek a rezerv do výnosů a nižším restrukturalizačním nákladům jsme zvýšili naše odhady zisku Komerční banky. Banka podle nás v příštích letech dosáhne návratnosti vlastního kapitálu nad 20 % a její akcie mají 32% potenciál růstu vzhledem k naší nové 12-měsíční cílové ceně 2 770 Kč. Kvůli obtížné odhadnutelnosti míry rozpouštění OP a rezerv ve střednědobém horizontu zachováváme naše doporučení akumulovat akcie KB.

* Komerční banka by měla v období 2002-04 dosahovat vysoké ziskovosti, měřeno návratností vlastního kapitálu (nad 20 %), a to přes probíhající restrukturalizaci v bance. Garance státu za nekvalitní aktiva KB a vysoké pokrytí těchto aktiv opravnými položkami a rezervami vedlo k faktickému přeoprávkování banky a k jejich čistému rozpouštění.

* Po poklesu v roce 2002 by měly provozní výnosy banky v letošním roce opět růst. Z důvodu nedávného zvýšení poplatků banky, předpokládaného růstu objemu úvěrů a očekávaných pozitivních dopadů nové strategie banky (primárně zaměřené na zvýšení prodejů svých produktů) se domníváme, že výnosy z poplatků a provizí by měly být hlavním růstovým faktorem v letech 2003-04. Především díky odhodlanosti banky ke snižování nákladů očekáváme, že provozní zisk poroste v tomto období o cca 14 % za rok.

* KB by měla zveřejnit své výsledky za rok 2002 dne 28. února 2003. Odhady čistého zisku za rok 2002 jsme zvýšili o 32 % (a o 33 % za rok 2003), především kvůli očekávaným nižším restrukturalizačním nákladům a kvůli výraznějšímu a dřívějšímu rozpouštění opravných položek a rezerv do výnosů, než byly naše předchozí odhady. Projekce pro další roky jsme revidovali v daleko menší míře.

* V návaznosti na zvýšení našich projekcí a na pokles výnosů z dlouhodobých vládních dluhopisů jsme zvýšili 12-měsíční cílovou cenu pro akcie KB o 18 % na 2 770 Kč (dříve 2 340). Při aktuální ceně 2 100 Kč tak akcie skýtá 32 % potenciál k růstu vzhledem k naší nové cílové ceně. Přesto ponecháváme doporučení akumulovat akcie kvůli problematickému odhadování objemu rozpouštěných opravných položek a rezerv v příštích letech.

* Akcie KB zůstává nejlikvidnějším titulem mezi českými blue chip tituly. Objem obchodů s KB za poslední tři měsíce narostl o 34 % a na celkové likviditě pražské burzy se podílel z 55 %. Akcie KB tak může pro některé investory představovat „benchmark“ pro celý domácí akciový trh.

Jan Hájek, Jitka Oppitzová, Patria Finance


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board