Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Tisková zpráva: Fezko a.s. se stane majoritním akcionářem Tonaku a.s.

2.11.2000 10:02
Autor: 

(následuje úplný text tiskové zprávy)

Strakonice, 2. listopadu 2000 – Společnost Fezko a.s., přední evropský výrobce autotextilií a pokrývek hlavy, se stane na konci listopadu tohoto roku majoritním akcionářem novojičínské firmy Tonak.

Společnost Patria Finance a.s., pověřená akcionáři Tonaku a.s. - podílovými a investičními fondy obhospodařovanými Spořitelní investiční společností a Investiční a kapitálovou společností KB a panem Pedrem Pickem, vypsala na jaře tohoto roku výběrové řízení na prodej cca 80,52% akcií tohoto podniku. Vítězem se stala právě firma PCTC Management, která Fezko a.s. ve výběrovém řízení zastupovala.

Prodej akcií je realizován ve dvou fázích. Včera, 1.11.2000 došlo k prodeji 17,26% akcií společnosti Tonak a zbývající část, tj. 63,26%, bude převedena na konci listopadu tohoto roku.

Akvizice Tonaku je součástí strategie vybudovat silnou společnost, která dokáže výrazně konkurovat na světovém trhu pokrývek hlavy.

Společnost Fezko prochází v současnosti úspěšnou restrukturalizací. V jejím průběhu Fezko změnilo výrobní program, zrušilo neefektivní činnosti a investovalo do modernizace výroby. Z pěti výrobních závodů: Přádelny, Pleteniny, Pokrývky hlavy, Tkaniny a Včes se firma sloučila do dvou divizí - Pokrývek hlavy a Autotextilií. Fezko dosáhlo za první tři čtvrtletí roku 2000 výnosů 670 mil. Kč, provozní hospodářský výsledek činil 77,5 mil. Kč. Zvláště pozitivní je růst výroby závodu Autotextilií, který dokázal zvýšit produkci a prodej o 36% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Fezko dosahuje s polovičním počtem zaměstnanců stejného obratu a dvojnásobného zisku než před započetím restrukturalizace v r. 1998.

Výnosy závodu Autotextilií dosáhly za první tři čtvrtletí tohoto roku 477 mil. Kč a Fezko se tím řadí mezi přední dodavatele autotextilií pro automobilový průmysl v Evropě. Více jak 80 procent současné produkce textilních materiálů pro automobilový průmysl odebírá americká firma Johnson Controls, která je přímým dodavatelem společnosti Škoda Auto. Zbývajících 20 procent produkce autotextilií odebírají např. společnosti Karosa, Renault, Suzuki, Volvo, Avia-Daewoo, GAZ; menší zakázky směřují do Českých aerolinií a Českých drah.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data