Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČNB: Záruka pro věřitele INVESTIČNÍ A POŠTOVNÍ BANKY, akciová společnost /a. s./

19.6.2000 16:00
Autor: 

Česká národní banka vydává ke dni 16. června 2000 neodvolatelnou záruku pro věřitele INVESTIČNÍ A POŠTOVNÍ BANKY, akciová společnost /a. s./ (dále jen “IPB”), a to pro fyzické i právnické osoby, rezidenty i nerezidenty, v tomto rozsahu:

Všechny závazky vyplývající z vkladů přijatých IPB a z dluhopisů vydaných IPB včetně příslušných úroků, evidované v účetnictví IPB ke dni 16. června 2000, se zaručují ke dni splatnosti. Závazky z vkladů přijatých IPB, které nemají určený den splatnosti (např. vklady na běžných účtech), se zaručují až do uplynutí 12 měsíců po ukončení nucené správy v IPB.

Tato záruka se poskytuje pro jakýkoli objem závazků uvedených v bodu 1.

V Praze dne 16. června 2000

-------------------------------------------------------------------------------- Komentář:

Záruka vydaná Českou národní bankou garantuje fyzickým i právnickým osobám bez ohledu na jejich státní příslušnost či sídlo návratnost veškerých vkladů vedených Investiční a poštovní bankou a návratnost peněžních prostředků investovaných do dluhopisů vydaných Investiční a poštovní bankou. Garantovány jsou závazky IPB z vkladů evidovaných na běžných a termínovaných účtech, vkladních knížkách včetně závazků vyplývajících ze speciálních vkladových produktů typu studentské konto, závazky vyplývající z vkladních listů, depozitních certifikátů a obdobných dokumentů potvrzujících přijetí vkladu jakož i závazky z dluhopisů vydaných Investiční a poštovní bankou včetně dluhopisů podřízených. Záruka se vztahuje jak na závazky v českých korunách, tak i na závazky v cizí měně. S ohledem na vydanou záruku jsou jakékoliv obavy o osud peněžních prostředků svěřených IPB zcela zbytečné.
(Převzato z internetové stránky ČNB)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů