Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Do Evropy s manažerským vzděláním a dobrou angličtinou

10.1.2001 9:05
Autor: 

S blížícím se termínem připojení České republiky k Evropské unii je stále aktuálnější znalost cizích jazyků, především angličtiny, a dosažené vzdělání v řízení s mezinárodní platností. Mezi manažery a budoucími manažery je stále více těch, kteří si tento trend uvědomují a snaží se ucelené vzdělání získat. Jednou ze škol, která vstoupila s nabídkou takovéhoto vzdělání na český trh je britská Sheffield Business School jež je součástí Sheffield Hallam University. Tato významná britská universita spolupracuje již téměř deset let s Masarykovým ústavem vyšších studií Českého vysokého učení technického v Praze. Do jejich nabídky patří především dva post-graduální programy – Master of Business Administration a Master of Science in Strategic Human Resources Management.

Program Master of Business Administration (MBA) přenáší stejný standard kvality britské výuky do českého prostředí. Program, který je v současné době nabízen, dozná v příštím roce několik, především strukturálních změn. Bude konstruován s cílem integrovat výzkum a teorii v oblasti managementu s manažerskou praxí a jeho struktura je postavena na modelu organizační dokonalosti Evropské nadace pro management kvality (EFQM), aby posluchači měli ze studia co největší užitek při řešení každodenních problémů. Posluchači budou mít větší možnost výběru volitelných předmětů. Výuka se tak přiblíží více jejich odbornému zaměření.

Významnou změnou je, že výuka manažerských předmětů začne v anglickém jazyce již během prvního ročníku. Tím se také zvedne požadavek na vstupní úroveň angličtiny. Proto je katedrou jazykové přípravy JASPEX Masarykova ústavu vyšších studií nabízen přípravný intenzivní kurz angličtiny, o kterém se zmiňuji v závěru tohoto článku. Součástí programu samozřejmě zůstává i nadále v prvním ročníku výuka anglického jazyka, což je v současnosti velmi oceňováno posluchači i firmami, které je ke studiu vysílají.

Dalším studiem je tříletý certifikovaný program Master of Science in Strategic Human Resources Management, v současnosti jediný program tohoto druhu v České republice. Je určen především manažerům z oblasti personálního řízení a konzultantům z personálního poradenství a je zaměřen na prohloubení odborných znalostí a porozumění problematice strategického řízení lidských zdrojů.Výuka je vedena v češtině a angličtině českými a britskými lektory. Absolventi získají prestižní britský akademický titul Master of Science in Strategic Human Resources Management.

Protože zkušenost ukazuje, že znalosti angličtiny nejsou stále silnou stránkou českých manažerů, připravila katedra jazykové přípravy JASPEX MÚVS přípravný intenzivní kurz angličtiny pro zájemce o studium programu MBA a MSc. in SHRM. Kurz bude probíhat v období únor - květen 2001. Cílem kurzu je aby zájemci o program MBA dosáhli takové úrovně angličtiny, že budou moci navštěvovat specializovaný kurz angličtiny MBA v průběhu prvního roku programu. U zájemců o studium programu MSc. in SHRM je nutné zvládnout angličtinu na takové úrovni, aby byli schopni účastnit se anglické výuky od začátku programu.

Podrobné informace o studiu získáte na internetové adrese www.muvs.cvut.cz. Můžete nás kontaktovat také na tel.: 02/2491 5319 linka 121, 131 nebo na e-mail: mba@muvs.cvut.cz.
Mgr. Petr Durdík

(placená inzerce)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC