Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MOL: Společnost má nástroje jak se bránit převzetí, spekulace zřejmě brzy opadnou

MOL: Společnost má nástroje jak se bránit převzetí, spekulace zřejmě brzy opadnou

26.06.2007 9:55
Autor: KBC/Patria

OMV oznámila koupi 8,6% podílu v MOL a navýšila tak svůj celkový podíl na 18,6 %. Rakouská společnost chce dosáhnout přátelské dohody a hodlá s MOL vyjednávat o formách spolupráce. Hlavním cílem OMV je fúze s MOL. Nicméně MOL v takové fúzi nevidí žádnou přidanou hodnotu a zdůrazňuje regulační rizika, která mohou vyvstat ze spolupráce s velkým konkurentem. Očekáváme, že MOL odolá snahám OMV a domníváme se, že maďarská společnost má mnoho nástrojů k získání podpůrných hlasů včetně emise nových akcií do rukou tzv. bílého rytíře. Podle našeho názoru bude bránit management MOL svoje pozice i pokud to bude nákladné pro minoritní akcionáře a i s ohledem na fakt, že srovnatelné transakce v sektoru nepodporují vysokou prémii z ocenění, kterou MOL v současnosti má vůči svým konkurentům. Tudíž jsme pesimističtí co se týká výhledu na další růstový potenciál ceny akcií. Naše makroekonomické předpoklady pro ropný sektor se nemění, proto je i nadále náš odhad fundamentální ceny 22 800 HUF na jednu akcii, který je o 19,4 % nižší než je současná tržní cena jedné akcie. Snižujeme naše doporučení na Prodat.

Cena akcií MOL za poslední dva dny vzrostla o 17,2 % díky optimismu trhu, že MOL bude optimalizovat svoji kapitálovou strukturu nákupem vlastních akcií na trhu. K růstu ceny přispěl také krok OMV a navýšení jejího podílu, což podpořilo spekulace o převzetí. MOL se v současnosti nachází na křižovatce. Nákup akcií nemusí stačit na ubránění pozice, ale ostatní řešení jsou zase méně elegantní. Možností tedy zůstává emise akcií do rukou tzv. bílého rytíře, a to i přes možnou negativní reakci trhu.


Váš názor
 • názor
  26.06.2007 10:42

  Já bych se styděl za takto ulítlý názor , kerý je totálně "mimo" realitu aktuálního dějě.
  aaa
 • Trošku zmatky
  26.06.2007 10:29

  Váš odhad fundamentální ceny 22 800 HUF je hluboko pod současnou tržní cenou !!!! ( 29 840 HUF ) tak přestaňte nasávat ! kofrak
  kofrak
  •  
   26.06.2007 10:30

   Sorry , než jsem dopsal už jste to spravili
   kofrak
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Babcock International Group PLC
Lowe's Cos Inc (10/19 Q3, Bef-mkt)
Target Corp (10/19 Q3, Bef-mkt)
20:00USA - Zápis z jednání FOMC