Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MOL: Společnost má nástroje jak se bránit převzetí, spekulace zřejmě brzy opadnou

MOL: Společnost má nástroje jak se bránit převzetí, spekulace zřejmě brzy opadnou

26.6.2007 9:55
Autor: KBC/Patria

OMV oznámila koupi 8,6% podílu v MOL a navýšila tak svůj celkový podíl na 18,6 %. Rakouská společnost chce dosáhnout přátelské dohody a hodlá s MOL vyjednávat o formách spolupráce. Hlavním cílem OMV je fúze s MOL. Nicméně MOL v takové fúzi nevidí žádnou přidanou hodnotu a zdůrazňuje regulační rizika, která mohou vyvstat ze spolupráce s velkým konkurentem. Očekáváme, že MOL odolá snahám OMV a domníváme se, že maďarská společnost má mnoho nástrojů k získání podpůrných hlasů včetně emise nových akcií do rukou tzv. bílého rytíře. Podle našeho názoru bude bránit management MOL svoje pozice i pokud to bude nákladné pro minoritní akcionáře a i s ohledem na fakt, že srovnatelné transakce v sektoru nepodporují vysokou prémii z ocenění, kterou MOL v současnosti má vůči svým konkurentům. Tudíž jsme pesimističtí co se týká výhledu na další růstový potenciál ceny akcií. Naše makroekonomické předpoklady pro ropný sektor se nemění, proto je i nadále náš odhad fundamentální ceny 22 800 HUF na jednu akcii, který je o 19,4 % nižší než je současná tržní cena jedné akcie. Snižujeme naše doporučení na Prodat.

Cena akcií MOL za poslední dva dny vzrostla o 17,2 % díky optimismu trhu, že MOL bude optimalizovat svoji kapitálovou strukturu nákupem vlastních akcií na trhu. K růstu ceny přispěl také krok OMV a navýšení jejího podílu, což podpořilo spekulace o převzetí. MOL se v současnosti nachází na křižovatce. Nákup akcií nemusí stačit na ubránění pozice, ale ostatní řešení jsou zase méně elegantní. Možností tedy zůstává emise akcií do rukou tzv. bílého rytíře, a to i přes možnou negativní reakci trhu.


Váš názor
 • názor
  26.6.2007 10:42

  Já bych se styděl za takto ulítlý názor , kerý je totálně "mimo" realitu aktuálního dějě.
  aaa
 • Trošku zmatky
  26.6.2007 10:29

  Váš odhad fundamentální ceny 22 800 HUF je hluboko pod současnou tržní cenou !!!! ( 29 840 HUF ) tak přestaňte nasávat ! kofrak
  kofrak
  •  
   26.6.2007 10:30

   Sorry , než jsem dopsal už jste to spravili
   kofrak
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Prodeje nových domů