Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva odmítla nabídku Sanofi-Aventis

Zentiva odmítla nabídku Sanofi-Aventis

18.7.2008 8:18
Autor: 

Zentiva (1 121 CZK, 0,36%) N.V. dnes oznámila, že představenstvo Společnosti vydalo stanovisko k nevyžádané nabídce převzetí za cenu 1 050 , kterou učinila dne 11. července 2008 Sanofi-Aventis Europe, 100 % dceřiná společnost sanofi-aventis, a která se týká všech vydaných kmenových akcií a globálních depozitních akcií Společnosti („Nabídka“ nebo „Nabídka Sanofi“). Představenstvo Nabídku pečlivě zvážilo a doporučuje akcionářům Nabídku neakceptovat.

Představenstvo obdrželo detailní právní i finanční posouzení týkající se Nabídky včetně posudku Merrill Lynch (31 USD, 9,75%) International (“Merrill Lynch”) o přiměřenosti nabídkové ceny (fairness opinion) a věnovalo odpovídající a zevrubnou pozornost strategickým, finančním i sociálním aspektům a dopadům Nabídky.

Představenstvo došlo k závěru, že Nabídka není v nejlepším zájmu Zentivy, jejích akcionářů a dalších osob zainteresovaných na společnosti Zentiva.

Představenstvo doporučuje akcionářům, aby Nabídku Sanofi (45 EUR, 0,81%) odmítli, a to na základě následujících důvodů:

• Nabídka Sanofi podhodnocuje fundamentální hodnotu Zentivy:

- Nabídka Sanofi neodpovídá skutečné hodnotě Zentivy a jejím dalším perspektivám.

- Provozní výsledky Zentivy se zlepšují a Společnost očekává dosažení silných výsledků v roce 2008; bez zahrnutí vlivu směnných kurzů očekává nárůst čistých tržeb za celý rok o přibližně 20 % a marži EBIT vyšší než 15 %.
 
- Výhled vývoje na trhu generik je robustní, přičemž silný nárůst se očekává zejména na trzích střední a východní Evropy, kde Zentiva působí.

• Nabídka Sanofi nereflektuje očekávané zlepšení provozních výsledků Zentivy:

- Nabídka přichází v době, kdy byl nedávný vývoj ceny akcií Zentivy negativně ovlivněn dvěma neplánovanými a na českém trhu bezprecedentními předčasnými prohlášeními k výsledkům, která Zentiva uveřejnila ve druhém pololetí roku 2007.

- Problémy, kterým Zentiva čelila ve druhém pololetí roku 2007, byly z větší části vyřešeny a Zentiva pokračuje v procesu opětovného získávání důvěry investorů díky zlepšování svých finančních výsledků.

- Zentiva si vybudovala dobrou pozici k tomu, aby se mohla účastnit další předpokládané konsolidace odvětví, a akcionáři by tak mohli přijít o výnos z účasti na synergiích případné transakce nebo o zisk z prémie v případě transakce, která by představovala změnu kontroly.

• Nabídka Sanofi je vázána na splnění několika podmínek a chybí v ní detailní informace týkající se některých nefinančních úvah:

- Náležité zhodnocení záměrů Sanofi týkajících se Společnosti by vyžadovalo detailnější informace.

- Nabídka Sanofi je vázána na splnění několika podmínek, včetně získání povolení ze strany orgánů ochrany hospodářské soutěže, jejichž splnění není zaručeno.

- Nabídka Sanofi nenabízí žádný zjevný významný přínos pro ostatní osoby zainteresované na společnosti Zentiva, jakými jsou její zaměstnanci, zákazníci nebo obchodní partneři.

Podrobnější popis zhodnocení Nabídky ze strany představenstva, včetně finančního a komerčního ohodnocení Nabídky a dalších aspektů, které představenstvo zvážilo, je obsažen ve stanovisku, které bylo uveřejněno dnes v souladu se zněním § 18 odst. 2 a 3 nizozemského nařízení o veřejných nabídkách (Besluit openbare biedingen Wft).

Komentář je kompletním zněním tiskové zprávy společnosti Zentiva N.V.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y