Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco představilo plán restrukturalizace dluhu: nabídne konvertibilní dluhopisy, vydá nové akcie

Orco představilo plán restrukturalizace dluhu: nabídne konvertibilní dluhopisy, vydá nové akcie

10.9.2009 9:33

Developerská společnost Orco (246 CZK, 2,16%) Property Group v rámci režimu soudní ochrany před věřiteli, který firmě přiřkl pařížský soud již na konci března, představila plán restrukturalizace svého dluhu. V dnešní tiskové zprávě Orco uvedlo, že nabídne držitelům svých dluhopisů konvertibilní obligace v hodnotě 120 mil. EUR a emisi nových akcií v objemu 11,43 milionů kusů. Konkrétně majitelům obligací v objemu 411 mil. eur Orco nabízí nové obligace se splatností v roce 2017 a obligace, které bude možné vyměnit za akcie společnosti.

Orco vypočetlo nominální hodnotu mixu nabízeného současným věřitelům, kteří nyní drží dluhopisy firmy v hodnotě 1000 EUR, na 558,2 EUR. Současná nominální hodnota obligací za 1000 EUR totiž podle Orca odpovídá 292 EUR a cca 27,8 akcie Orca, na něž by měl v rámci návrh zmíněný věřitel právo, by majiteli při včerejší závěrečné ceně v Paříži 9,57 EUR vynesly přes 266 EUR, vysvětluje Orco v dnešní tiskové zprávě.

Návrh restrukturalizace musí schválit držitelé dluhopisů dvoutřetinovou většinou a potvrdit pařížský obchodní soud. Valná hromada držitelů dluhopisů Orca proběhne 24. září v Paříži.

Orco dále svolalo mimořádnou valnou hromadu akcionářů na 15. září. Ta bude mít za úkol rozhodnout o zvýšení základního kapitálu až na 500 mil. EUR s tím, že by představenstvo mohlo zrušit jakákoli preferenční práva. To by mělo společnosti umožnit zavedení plánu na restrukturalizaci, která probíhá v režimu soudní ochrany před věřiteli, veřejný úpis nových akcií, plán pobídek pro management či neveřejný úpis jednomu nebo více akcionářům.

(Zdroj: Tiskové informace Orco Property Group)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 • hehe
  10.9.2009 10:08

  konvertibilní obligace....kdy vůbec končí režim soudní ochrany??
  Bobo
  • Re: hehe
   10.9.2009 10:25

   Až bude jistota, že pro věřitele už nezůstalo vůbec nic.
   HonzaH
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data