Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Singer: Sazby mohou jít oběma směry a přirovnání Česka ke Švýcarsku sedí (CNBC video)

27.09.2011 15:22
Autor: Redakce, Patria.cz

Úrokové sazby může ČNB v budoucnu změnit oběma směry a koruna je nyní poněkud slabší, řekl guvernér naší centrální banky Miroslav Singer v dnešním rozhovoru pro televizní stanici CNBC. Kdyby ECB přistoupila ke snížení sazeb v eurozóně, mohla by změna úrokového diferenciálu vyvolat tlaky na růst koruny, na což by musela ČNB reagovat. Klíčová úroková sazba ECB činí 1,5 %, ČNB drží 0,75 %.

Zahraniční analytici v minulých dnech označili Českou republiku za bezpečný přístav a korunu přirovnali ke švýcarskému franku, Miroslav Singer potvrdil tento názor komentářem “ano, máme bezpečný finanční systém.“ Na příliv „horkých“ spekulativních peněz by ale ČNB zareagovala. Koruna dnes posiluje o 20 haléřů na 24,43 za euro.

Co se týče řecké krize, vidí Miroslav Singer negativní dopady na Českou republiku především skrze reálnou ekonomiku, přímý dopad na finanční systém by měl být zanedbatelný. Pravděpodobnost krachu Řecka guvernér ČNB odmítl zpravodaji CNBC tipovat.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.04.2026
8:50Rozbřesk: Nuda na koruně trvá
8:45Příměří v Libanonu, nervozita kolem modelu Mythos a pád Netflixu  
6:07Eisman k tenzím na private equity a credit a defenzivních pohybech na akciovém trhu
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data