Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Online rozhovor s generálním ředitelem AAA Auto Anthony Dennym nejen o výhledu a strategické expanzi - zítra na Patria.cz!

Online rozhovor s generálním ředitelem AAA Auto Anthony Dennym nejen o výhledu a strategické expanzi - zítra na Patria.cz!

31.10.2011 15:50
Autor: Redakce, Patria.cz

Po lepších výsledcích za loňský rok má největší tuzemský prodejce ojetých vozů nakročeno k lepším číslům i letos. Skupina AAA Auto prodala za prvních 9 měsíců letošního roku o 14,4 % více ojetých vozů než za stejné období roku 2010, z toho 13,8% růstu dosáhl český trh a na Slovensku vzrostl prodej o 16 procent. Nejsilnější tržby od roku 2008 společnost připsala ekonomickému oživování, svou roli sehrála i větší orientace na nejprodávanější značky a modely.

Skupina autobazarů AAA Auto má v ČR a na Slovensku 25 poboček. V září zahájila prodej v Opavě a v následujících měsících plánuje otevření dalších prodejních míst na obou trzích. V září také společnost vstoupila na ruský trh otevřením pobočky u Moskvy, kterou řídí prostřednictvím své plně vlastněné ruské dceřiné společnosti AAA Auto LLC. V Rusku firma usiluje také o spolupráci se skupinou Rolf, která patří k tamním předním prodejcům zahraničních aut, na začátku října podepsaly AAA Auto a Rolf Group smlouvu o převodu 5% podílu ruské dcery AAA Auto LLC. Největší prodejce ojetých vozů v Česku dále zvažuje návrat na maďarský trh, kde dříve působil.

Anthony J. Denny vlastní zhruba tři čtvrtiny akcií AAA Auto, s nimiž aktivně obchoduje, čtvrtinu podílu prodal na burze. Ke konci září dosáhl 3% podílu na celkovém počtu akcií a společně se svou Automotive Industries ovládá zhruba 77 procent akcií firmy.
 

Jaký je výhled společnosti pro růst prodejů a ziskovou marži pro letošní rok? Plánuje expanzi na další trhy? Lze doufat ve výplatu dividendy? Jak se šéf společnosti dívá na možnosti růstu titulu na burze? Nejen na tyto otázky se můžete zeptat přímo generálního ředitele AAA Auto Anthony J. Dennyho, který bude odpovídat v online rozhovoru na Patria.cz již zítra 1. listopadu od 10:30 hodin!

Denny

Anthony James Denny (49) je Čechoaustralan, syn českého emigranta z roku 1948, absolvent Ryde College of Horticulture. Kariéru začínal jako burzovní makléř, posledních více než dvacet let se věnuje obchodu s ojetými vozy. Od roku 1992 žije v ČR, kam zpočátku dovážel nové a ojeté vozy z USA. V roce 1994 otevřel první autobazar a postupně rozšiřoval obchodní aktivity, od roku 2004 i do zahraničí. V září 2007 vstoupila jeho firma AAA Auto na burzy v Praze a v Budapešti. Denny prostřednictvím burzy prodal čtvrtinu akcií firmy, tři čtvrtiny stále drží. Jeho rodným jazykem je angličtina, částečně hovoří i česky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.01.2025
9:40Víkendář: Velká čínská sázka
17.01.2025
22:00Wall Street zažila nejlepší týden od zvolení Trumpa  
17:43Tomáš Vlk a Braňo Soták o tom, jak investovat v roce 2025. Nyní i jako podcast!
16:34Návrat S&P500 do býčího trendu na dohled  
16:11Růst dluhopisových výnosů a valuace akcií – fundament, zkušenosti a letošní rok
13:16TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady společnosti
13:02Perly týdne: Silný dolar, jeho vliv na zisky a halucinace AI
13:01Americká společnost Hindenburg, která spekulovala s akciemi, ukončí činnost
12:57Eurostat: Inflace v EU se v prosinci zvýšila na 2,7 procenta, vzrostla i v Česku
12:43CNBC: Tání ledu v Grónsku zpřístupňuje zásoby kritických nerostů
11:32Siegel: Fed je tak maximálně v mírné restrikci, ekonomika si vede dobře
11:05Evropské trhy začínají profitovat z poslední série dobrých zpráv  
9:11Rozbřesk: Co čekáme od ECB v roce 2025?
8:55Světová banka varuje, že americká cla mohou snížit globální hospodářský růst
8:51KHNP se dohodla s Westinghouse, Rio Tinto a Glencore zvažují fúzi, Světová banka varuje před dopady amerických cel a futures jsou zelené  
8:42Růst čínské ekonomiky vloni zpomalil na pět procent
8:32KHNP a Westinghouse se dohodly na urovnání vzájemných sporů ohledně jádra
16.01.2025
22:01Zámoří v euforii nepokračuje  
17:09Random Thoughts #4 aneb Investiční tipy: Aby měly AI modely co žrát…  
17:03Americké indexy na hraně průrazu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data