Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investoři na pražské burze vybírají zisky: pod tlakem nedávný lídr Erste a CETV; NWR na vlně sníženého doporučení

Investoři na pražské burze vybírají zisky: pod tlakem nedávný lídr Erste a CETV; NWR na vlně sníženého doporučení

24.1.2012 10:16
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Investoři na pražské burze vybírají zisky poté, co index PX za poslední čtyři dny posílil o 7,6 %. Výběr zisků vidíme napříč celou Evropou, když Řecko doposud nenašlo kompromis s privátními investory ohledně výše odpisu řeckých dluhopisů. Ministři financí eurozóny Řeky a jeho věřitele poslalil zpět k jednacímu stolu a vyzvali je, aby našli reálnou dohodu v řádu dní. Eurozóna podpořila postoj Řecka, které není připraveno na nových dluhopisech s dlouhou splatností platit vyšší než 3,5% průměrný roční úrok. PX odepisuje 1,1 %, maďarský BUX ztrácí 1,5 %, polský WIG 20 odepisuje 0,25 % a rakouský ATX klesá o 1 %.

Prudkým výběrem zisků prochází akcie Erste Bank, které klesají až o 4 %. Akcie Erste a CETV, které v předchozích dnech procházely silným růstem, dnes v Praze nacházejí své prodejce. Titul CETV včera na Nasdaqu končil u úrovně v přepočtu 175 , dnes v Praze ustupuje o více jak 5 % k hladině 134 . Goldman Sachs na CETV mírně zvýšila cílovou cenu na 6,4 USD (asi 124,5 Kč) z 6,3 USD, doporučení ale zůstalo"prodat/neutral".

Procento ztrácí akcie Komerční banky, když negativní vliv může mít i snížení ratingu Société Générale od agentury Standard & Poor's na stupeň "A", tedy pod nynější hodnocení Komerční banky dceřinné společnosti.


Pojišťovací skupina VIG v roce 2011 navýšila zisk před zdaněním skoro o 10 procent na 560 milionů eur, a překonala tak konsensus 500 mil. EUR. Navíc i díky růstu loňského hrubého předepsaného pojistného o 3,4 procenta na 9 mld. EUR tak VIG splnil svůj celoroční cíl, který po výsledcích za 3Q vypadal nejistě. Vzpruhou pro investory by mohla být také indikace managementu na vyšší výplatu dividendy, než bylo loňské jedno euro na akcii.

Na včerejší pokles navazují akcie NWR, kde analytici Deutsche Bank snížili cílovou cenu na 120 ze 155 a doporučení snížili na „prodat“.


Váš názor
  • Překlep?
    24.1.2012 10:49

    Píšete: "Titul CETV včera na Nasdaqu končil u úrovně v přepočtu 175 Kč," Opravdu 175 kč?
    oh171
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba