Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco: Držitelé dluhopisů Orco Germany potvrdili postupnou směnu dluhu na akcie

Orco: Držitelé dluhopisů Orco Germany potvrdili postupnou směnu dluhu na akcie

10.4.2012 11:21, aktualizováno: 10.4. 11:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Valná hromada developerské skupiny Orco Property Group, konaná dne 5. dubna, schválila první fázi směny dluhu Orco Germany na konvertibilní dluhopisy. Hlasování bylo opakované kvůli procedurálním nedostatkům valné hromady ze dne 27. ledna 2012. Platnost valné hromady zajistila účast držitelů 63 % vydaných dluhopisů Orco Germany. Potvrzené podmínky směny odpovídají podmínkám popsaným dne 20. prosince 2011.

OPG oznámila dohodu na směně podstatné části dluhu německé Orco Germany na nově vydané akcie dne 20. prosince. Ve dvou krocích smění, dle zveřejněného plánu, konvertibilní dluhopisy do podoby akciového kapitálu skupiny OPG celkem 129,1 milionu EUR dluhu německého Orca, původně splatného na konci května 2012. To skupině pomůže zvýšit kontrolu nad německou společností a snížit její zadlužení. Pro akcionáře krok znamená navýšení celkového počtu obchodovaných akcií.

OPG s věřiteli dohodla, že celkem 129,1 milionu eur bude směněno na konvertibilní dluhopisy. Ty pak budou ve dvou krocích proměněny na akcie. Dle čerstvého rozhodnutí valné hromady dochází na první vlnu směny dluhopisů v rozsahu 100,1 milionu eur do podoby konvertibilních dluhopisů. Z tohoto objemu mělo být dle závěrů lednové valné hromady 79,1 mil. EUR bezprostředně směněno na 19,25 milionu akcií skupiny OPG na konverzní ceně 4,10 EUR. Krok by navýšil akciový kapitál OPG na celkem 36 milionů akcií.

Provedení směny konvertibilních dluhopisů za akcie skupiny Orco bylo aktuální valnou hromadou pozdrženo do 17. dubna 2012 kvůli závazným dojednaným podmínkám s částí věřitelů skupiny Orco v rámci restrukturalizace pěti tranší dluhopisů skupiny OPG v celkovém objemu 411 milionů eur jistiny a 549 milionů eur celkových splátek v rámci záchranného plánu. Akcie Orco v Praze dnes ztárcely až přes 6 % na denní minimum 85 Kč, aktuálně obchodní se ztrátou u -5 % na ceně 87 Kč/akcie.

Po odsouhlasení kvalifikovanou většinou u každé z pěti tranší bude odpovídající část dluhopisů směněna na akcie OPG. Valné hromady za tímto účelem budou promptně svolány, uvedlo Orco. Zbývající část může být směněna na akcie OPG na dobrovolné bázi.

Podmínky stanoví, že pokud bude do 17. dubna dosaženo dohody s držiteli dluhopisů Orco Germany na ekvitizaci dluhu, tedy směně na akcie skupiny OPG, pak dojde celkově na směnu zhruba 90 % skupinou Orco vydaných dluhopisů na zhruba 65 milionů akcií skupiny Orco a zbývající část dluhopisů by pak měla být směněna na nové dluhové papíry v nominální hodnotě 55,2 milionu eur. Nové papíry o nominální hodnotě 20 milionů eur budou rovněž vydány ve prospěch držitelů dluhopisů Orco Germany jako součást podmínek pro směnu dluhu na 26,2 milionů akcií OPG. Celkový objem nových papírů tak dosáhne 75,2 milionu.

Pokud nedojde do 17. dubna na dosažení dohody s držiteli dluhopisů Orco Germany, ale bude naplněna podmínka (OPG Conversion Condition) v souladu se závěry čerstvé valné hromady držitelů dluhopisů Orco Germany, pak bude 73,6 % dluhopisů OPG směněno za cca 45 milionů akcií OPG a proti zbývajícím dluhopisům budou vydány nové v objemu 144,7 milionu eur. Pokud nedojde k naplnění ani OPG CC, držitelů dluhopisů Orco Germany obdrží 55 % jeho akciového kapitálu a následně bude směněno 86,3 % dluhopisů OPG na zhruba 97,9 milionu akcií OPG. Zbývající dluhopisy by pak měly být směněny za nové v nominální hodnotě 75,4 milionu eur. Dodatečně v této variantě stávající akcionáři OPG obdrží za každou drženou akcii OPG jeden warrant s právem směny za akcii na konverzní ceně 4,10 EUR/akcie.

Nové dluhopisy budou mít splatnost v roce 2018 v kombinaci hotovostního úroku 4-5 % a payment-in-kind interest 3-5 % s ročními splátkami dluhopisů v letech 2015, 2016, 2017 a 2018.

Původní hlasování (lednové valné hromady) podléhalo regulatornímu nařízení lucemburské komise pro dohled nad finančním trhem (CSSF), podle něhož OPG nebo OG nemusely vypsat veřejný tender na odkup dluhopisů. Avšak v důsledku přidání dodatku ke smluvním závazkům mezi držiteli dluhopisů OG a mateřskou OPG bylo nutno uspořádat novou valnou hromadu věřitelů, která se uskuteční 5. dubna 2012. Na ní bude muset být konverze potvrzena znovu.

„Tyto transakce dokládají konstruktivní pokrok v jednáních mezi společností a držiteli dluhopisů o ekvitizaci. Toto oddlužení uleví bilanci společnosti a umožní nasměrovat více zdrojů do rozvoje našich aktiv s cílem posílení jejich hodnoty,“ uvedl šéf developerské skupiny Jean-Francois Ott.

(Zdroj: Orco Property Group, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.5.2018
10:13Víkendář: Fischer o ostudě Německa, Evropě zmítané vírem dějin a ničícím Trumpovi
25.5.2018
22:00Ropa úřadovala na amerických trzích
18:56Blíží se doba, kdy bude hotovost opět královnou?
17:36Smrt tradičního maloobchodu probíhá úplně jinak, než se většinou domníváme
17:34Technická analýza: Koruna v defenzívě, euro nejníže od loňského listopadu
17:24Erste potopila pražskou burzu, ČEZ pod tlakem prodávajících. Unicredit bank – 3,5%!  
17:17Itálie a ropa ovládly závěr týdne. Euro dál padá  
17:00Estonské banky "vypraly" miliardy dolarů a eur z Ruska
16:35Martin Cakl a Martin Kycelt: CD Projekt. Kyberpunkáč herního průmyslu (video)
16:26Společnost Czech Investment Fund SICAV, a.s. - Informace o nové emisi akcií na BCPP
15:16ČEZ OZ uzavřený investiční fond a.s.- pozvánka na valnou hromadu 2018
15:07Rusnok očekává, že koruna začne v příštích týdnech opět posilovat
14:56Vlastnosti, které by podle Buffetta měl mít dobrý investor
14:56Samsung má podle soudu zaplatit 539 milionů USD firmě Apple
13:34Ropě se nad 80 dolarů za barel (zatím) příliš nechce  
12:15Perly týdne: Je vám zima? Těžte kryptoměny
12:11Pokles podnikatelské důvěry v Německu se zastavil
12:03Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit akcionářům dividendu
10:59Faktograf: Evropě přibývají problémy  
10:33Evropa zahájila v zeleném, automobilky se vzpamatovávají z Trumpových prohlášení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data