Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klasnová: Vládu v pátek podpoří tři poslanci Věci veřejných, osm jí důvěru nevysloví

Klasnová: Vládu v pátek podpoří tři poslanci Věci veřejných, osm jí důvěru nevysloví

25.4.2012 13:43, aktualizováno: 25.4. 15:15
Autor: mediafax

Aktualizováno

Při pátečním hlasování k vyslovení důvěry vládě budou poslanci Věcí veřejných hlasovat volně. Osm poslanců bude prý hlasovat proti vládě, tři pro a jeden poslanec se hlasování nezúčastní, uvedla předsedkyně poslaneckého klubu VV Kateřina Klasnová. 

Pro vládu budou hlasovat poslanci Miroslav Petráň, Otto Chaloupka a Milan Šťovíček.

Šťovíček podporuje vládu především kvůli přijetí horního zákona, který má zabránit vyvlastňování pozemků kvůli těžbě a prolomení těžebních limitů.

Petráň a Chaloupka své motivy k podpoře vlády zcela jasně nezveřejnili. O oba poslance se v současné době zajímá policie. Chaloupku chce nechat sněmovnou policie vydat k trestnímu stíhání kvůli podezření z korupce, Petráně vyšetřuje policie kvůli podezření z machinací v dostihovém spolku v Pardubicích.

Podle předsedkyně klubu jsou poslanci VV připraveni podpořit všechny body vládního kabinetu, ale i opozice, které se překrývají s principy a body programu VV. "Já budu aktivně hlasovat proti vládě. Je to z toho důvodu, že se osobně domnívám, že tato vláda, pokud se dá vůbec hovořit o vládě, toto uskupení, je uskupení, které jde proti koaliční smlouvě," řekla Klasnová a vysvětlila: "Dodatek koaliční smlouvy hovoří o tom, že vláda nebude postavena na přeběhlících, že se koaliční strany zároveň nebudou podporovat ve shánění přeběhlíků ze svých vlastních řad. Tento elementární princip byl porušen. Tím byla porušena důvěra občanů v tuto vládu." Obává se, že vláda násilně přepisuje politickou mapu. "Občané dali důvěru nám jako poslancům za určité politické uskupení, za politickou stranu Věci veřejné. Platforma Karolíny Peake vznikla zcela účelově a pro tuto vládu," domnívá se předsedkyně poslanců.

"Když jsem hlasoval doteď s pravicovou stranou, tak nechci měnit postoje. Je tam plno věcí, plno zákonů, které vím, že když se neschválí teď, už se neschválí nikdy," vysvětlil novinářům Kádner, proč nechce hlasovat proti vládě. Ruku však nezvedne ani pro. Nesouhlasí totiž s personálním obsazením vládního kabinetu. "Nesouhlasím s dvěma lidmi, kteří mi tam vyloženě vadí. To je premiér Petr Nečas a pan ministr financí Kalousek. Proto nemůžu dát důvěru této vládě. Neudělám ani opak, protože nechci podpořit sociální demokracii a komunistickou stranu," dodal s tím, že prý těsně před hlasováním opustí jednací sál sněmovny.

Vláda dnes na svém zasedání schválila bod, kterým žádá poslance o vyslovení důvěry. Poslanecká sněmovna se má k vyslovení důvěry sejít v pátek na mimořádné schůzi, která dle nejnovějších údajů začne od 10:00. 

Už v úterý hlasování o přerušení řádné schůze sněmovny ukázalo, že vláda zřejmě získá dostatek hlasů. Kabinet se po vypovězení koaliční smlouvy tří stran nyní opírá o hlasy poslanců ODS, TOP 09 a části zákonodárců zvolených za VV, kteří ze strany odešli společně s vicepremiérkou Karolínou Peake. Jejich nová frakce zřejmě ve vládní koalici nahradí VV, které přecházejí do opozice. 


 
(Zdroj: mediafax, čtk)


Čtěte více:

Peake si prý bezpečnou podporu vládě zajistila, Klasnová (VV) rezignuje ve sněmovně. Vláda si možná řekne o důvěru
23.4.2012 12:04
Karolína Peake tvrdí, že její nové politické uskupení má k dispozici d...
Koaliční dohoda padla, vláda si podporu ověří hlasováním o důvěře v pátek
24.4.2012 8:18
ODS a TOP 09 mají koaliční smlouvu s Věcmi veřejnými za vypovězenou po...
Nečas: Pokud vláda v pátek padne, schválíme přímou volbu prezidenta a sněmovna končí
24.4.2012 17:19
Pokud by vláda na páteční mimořádné schůzi sněmovny nezískala důvěru o...

Váš názor
 • A čo NATO Tatíček Klaus?!
  26.4.2012 7:20

  Ako naturalizovaný čechoslovák aj po 1993 -ako vždy so záujmom sledujem aj to, čo sa robí na západnej strane MORAVY! ČO sme mali -máme a budeme určite mať spoločného v našej perspektíve minulosti a jej terajšií pomer, to je čoraz viac "naše delo" - ako bol spomenul aj GORBI "87 ešte HUSÁKOVCOM...Ako to "naši kuchári" na Hradčanoch a na HRADE varia aj s personálom" -to je už viac ako na DISKUSIU! Nedajboh na reprízu "DISKUSIE 17.11. -26.11.1989!!!To by smiechy prešli KDEKOHO po 22 rokoch "hľadania Švajčiarska či Nemecka " v našich československých ZEMIACH historických pod Kriváňom i po Řípom!!!Kumulovane pôsobiaci faktor dopracovávania sa do STAVU 2012 by už konečne mal vytvoriť intelektuálne podhubie a tak, aby sme sebe EU znova ukázali, že tak ako rozdelenie CZ & SR - tak i koordinovaný postup , ako čeliť kríze ale aj vnútornej, aby sme mali byť načo hrdí aj v PRAHE a okolí, tak i v Bratislave a okolí! Lenže zatiaľ tomu tak neni, a po Radičovej krachu v dulei " SLUŠNOSŤ & NESLUŠNOSŤ v politika ,prevláda viac nečasu ako POHODY. ASI nám TREBA MOST, ale nie Bugár-Hrnčiarsky, ale taký "českomoravskoslovenský a 2012-16 ZDRAVÝ - zo selským i sedliackym ROZUMOM! A NATO si dovolím za nás -čechoslovákov 1993-2012 predsa MÁME!!!!!
  turcan
 • Šťovíčku Šťovíčku, ach jo
  25.4.2012 14:24

  Podporuješ vládu především kvůli přijetí horního zákona? Hmm... tak se spolehni, že až přijde na lámání chlaba, že tě ta stejná vláda, kvůli zájmům úplně někoho jiného, odkopne jako použitý hadr.
  Jesse
 •  
  25.4.2012 14:07

  Bojí se o koryta
  Bobo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data