Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street v předvečer zasedání Fedu zavřela s minimálními zisky; Apple ukázal světu lehčí a výkonnější iPhone 5

Wall Street v předvečer zasedání Fedu zavřela s minimálními zisky; Apple ukázal světu lehčí a výkonnější iPhone 5

13.09.2012 8:51
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy po smíšeném průběhu nakonec zavřely s mírnými zisky a rozšířily tak svá téměř pětiletá maxima. Index DJIA vzrostl o 0,07 % na 13333 bodů, S&P 500 posílil o 0,21 % a Nasdaq i díky růstu akcií Apple zpevnil o 0,31 %. Investoři vyčkávali na čtvrteční výsledek zasedání Fedu, který by měl podle většiny analytiků vyústit v oznámení dalšího kola nákup aktiv a prodloužením příslibu nulových sazeb až do roku 2015. Mnoho investorů se ale obává, že případné zachování status quo by mohlo odstartovat velký výprodej. Fed zveřejní své klíčové rozhodnutí ve 20:00 SEČ.

Společnost Apple dnes podle očekávání představila nový iPhone 5, který je proti svému předchůdci o 20 % tenčí, je rychlejší, má ostřejším barvy a baterii, která vydrží déle. Akcie Apple v reakci na tuto zprávu posílily o více než procento na 669,79 USD. Akcie Facebooku zaznamenaly největší jednodenní nárůst ve své historii, když poskočily o 7,7 % na 20,93 USD. Akcie Facebooku pozitivně zareagovaly na první interview šéfa firmy Marka Zuckerberga od uvedení akcií na burzu. BAE Systems a Apple jednají o fúzi, chtějí vytvořit jedničku leteckého průmyslu a z postu sesadit Boeing.


 
Výrobce počítačových mikroprocesorů Texas Instruments snížil výhled tržeb ve 3Q a zároveň zvýšil spodní hranici odhadu zisku. Akcie této firmy nijak nereagovaly a stagnovaly na nule. Strmý propad o 1,75 % na 34,87 USD zaznamenaly jinak defenzivní a málo volatilní akcie společnosti Exelon, která je největším procentem elektrické energie z jádra v USA. Výprodej odstartovali analytici UBS, kteří snížil doporučení pro tento titul na „prodat“ z „neutrální“ a cílovou cenu zredukovali na 31 USD z 37 USD.


Čtěte více:

Apple (+1,4 %) představil nový iPhone 5. Do ČR přijde 28. září, v USA o týden dříve
13.09.2012 8:25
Společnost Apple v San Francisku podle očekávání představila nový mode...
BAE a EADS jednají o vytvoření jedničky v leteckém průmyslu, předčily by americký Boeing
13.09.2012 8:49
Britská zbrojovka BAE Systems jedná o spojení s evropskou společností ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index