Evropským akciovým indexům se podařilo i přes nepříznivý počátek obchodování probojovat do kladného teritoria a zaznamenaly tak již čtvrtý ziskový týden v řadě. Podporou pro optimistickou náladu investorů byla především data ze Spojených států, když index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity vzrostl v květnu až na 83,7 b. a značně tak překonal odhady analytiků nastavené na 77,9 b.
Výrazně zpevnily především automobilky, které v rámci indexu Stoxx 600 přidaly téměř tři procenta na nejvyšší úroveň od října 2008. Pozitivní zprávou jsou evropské prodeje, které vzrostly poprvé za posledních 19 měsíců. To podpořilo především akcie francouzských výrobců, v čele s automobilkou se ziskem 10,1 % nebo výrobce pneumatik , který zakončil obchodování 4,5 % nad včerejším závěrem. Podobné výsledky ale zaznamenaly i společnosti z Německa, když přidal 3,7 % a 3,9 % a dostal se tak nejvýše od března 2012.
Nákupní pokyny mířily i akcie z bankovního sektoru, kde kromě řecké National bank of Greece se ziskem 22 % rostly britské a , které zpevnily o 5,7 %, resp. 3,2 %. V případě banky cena přesáhla dvouleté maximum a zároveň úroveň, při které britská vláda pravděpodobně začne redukovat svůj podíl poté, co v rámci pomoci získala před pěti lety 39% podíl.
Jedním z titulů, který dnes naopak propadl je německý operátor . Jeho akcie oslabily o 8,3 % poté, co se dnes obchodovaly první den bez nároku na dividendu a negativně rovněž zapůsobil krok analytiků , kteří snížili na celý sektor svoje doporučení.
Celoevropský index Euro Stoxx 50 posílil o 0,4 %, britský FTSE 100 o 0,5 %, francouzský CAC 40 o 0,6 % a německý DAX o 0,3 %.