Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy ztratily část zisků, investoři stále v obavách z počátku omezování programu odkupu aktiv

Americké trhy ztratily část zisků, investoři stále v obavách z počátku omezování programu odkupu aktiv

17.06.2013 22:00
Autor: Jan Korb, Patria Finance

US akciové indexy vstoupily do dnešního dne růstem v úrovni +1% (v pátek -0,6%), když obecně převládl optimismus po ztrátách v rámci minulého týdne. Ve středu bude zveřejněn výsledek jednání FEDu, nepřepokládá se zásadnějšího změna stávajícího přístupu, ale budou to především údaje k budoucímu plánu, které ovlivní vývoj na trzích.

V průběhu dne pak komentář ve Financial Times vrátil investory k bezprostřední obavě, že na aktuálním zasedání FED naznačí termín možného omezení programu odkupu v objemu $85mld. Pokud se us indexy zhruba ve 20h pohybovaly na úrovni zisku +1%, pak následně ztratily část zisku až k úrovni +0,3%. Závěr obchodního dne, ale přinesl mírný růst od denních minim, indexy tak uzavřely cca +0,75%.

Mimo tento vývoj byly zveřejněny údaje týkající se aktivity průmyslového sektoru v oblasti NY, která vzrostla za měsíc červen vyšším než očekávaným tempem, sentiment v sektoru rezidenčních nemovitostí pak v červnu vzrostl skokově na 52b. proti očekávaným 45b. Zítra budou zveřejněny údaje o počtech zahájených staveb za měsíc květen.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2025
15:48Cla a chaos – dějství druhé?
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia
14:01Trumpovy celní vrtochy už spálily firmám přes 34 miliard dolarů, spočetla agentura Reuters
12:22Perly týdne: TACO, umění vyjednávat a chvíle pro euro
11:54Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok dividendu 1220 korun na akcii, stejnou jako loni
10:59Jan Bureš: HDP revidován vzhůru, rok 2025 již bude silný…
10:33Trumpova cla opět platí. A budou platit i zítra? Trhy na zprávy reagují tlumeně  
10:21Zpřesněný odhad HDP za první kvartál ukázal nejrychlejší růst ekonomiky za téměř 3 roky
9:09Rozbřesk: Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data