Za propadem cen ropy krom dalšího růstu zásob nejspíš mohla i sama Saúdská Arábie, která v únoru zvýšila produkci nad 10 mil. barelů denně. Toto zjištění působí vcelku protichůdně proti stanovisku, které Saúdská Arábie prezentovala na ropné konferenci v Houstonu. Co se týče zprávy Mezinárodní energetické agentury (IEA) o trhu s ropou, tak ta potvrdila, že členské země OPEC i přes únorové škobrtnutí Saúdů dohodu plní na sto procent. Nutno podotknout, že přes veškerou jejich snahu se deficit na trhu stále neobjevuje a cenu ropy tak dál podrývá rostoucí produkce amerických břidlicových těžařů.
USOil: Zvýšená volatilita, která se po dlouhých měsících vrátila na ropu zatím funguje jen jižním směrem. Pád cen zastavila hranice 47,15 dolarů za barel, kde se nachází silná technická podpora fibonacciho retracementu, ale i spodní hranice regresního kanálu. Ani se nechce věřit, že by cenu na čtyř a půlměsíční minima dostaly rostoucí zásoby ropy, když ještě pár týdnů zpátky trhy tyto statistiky nechávaly v klidu.
Preferovaný scénář: Long pozice. Propad cen byl tak silný, že se dá usuzovat korekce směrem vzhůru. Přeci jen ropa WTI se dala koupit za 48,5 dolarů za barel naposledy v prosinci loňského roku. Technicky tuto tezi podporuje protnutí pomalého třicetidenního průměru zespodu rychlejším sedmidenním, což bývá silným býčím signálem. Posledním argumentem je udržení trendového kanálu, ve kterém se ropa nachází od poloviny loňského roku.
Alternativní scénář: Short pozice. Nejistota ohledně budoucnosti dohody členů OPEC o omezení těžby může vést opět k testování supportních hranic na hodnotách 47,15 dolaru za barel. Prolomení této hodnoty by pak mohlo vést k dalším propadům, přičemž další fibonacciho hranice leží až na 45 resp. 42,50 dolarů za barel.