Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Kvartální výsledky Ericsson, Netflix a Morgan Stanley

Summary: Kvartální výsledky Ericsson, Netflix a Morgan Stanley

17.10.2019 17:44
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

Výrobce telekomunikačních zařízení a přední poskytovatel 5G vybavení Ericsson zaknihoval tržby ve výši 57,1 mld. SEK (+6 % yoy) a mírně tím předběhl konsensus trhu. Hrubá marže si polepšila až o 90 bps yoy a usadila se na 37,8 %, zatímco trh počítal s poklesem na 36,6 %. Vyloženě na jedničku pak dopadl provozní zisk, který vyskočil až o 70 % yoy na 6,5 mld. SEK, zatímco trh čekal jen 5,3 mld. SEK. Největší brzdou na provozním zisku je pořád divize Digital Services s -0,5 mld. SEK.

Management si tentokrát ve svém výhledu odpustil negativní komentáře a plánované tržby 235 mld. SEK se navíc drží konsensu.

Akcie reagují na dobré výsledky 7% růstem.

USA:

Morgan Stanley přichází s kůží na trh již tradičně jako poslední z šestice velkých bank. Tržby se vyškrábaly nahoru sice jen o 2 % yoy na 10 mld. USD, avšak trh byl opatrný a dokonce počítal s poklesem 9,6 mld. USD. Nepotěšilo nás, že odměny pro zaměstnance, které tvoří hlavní složku provozních nákladů, narostly o 3 % yoy na 4,4 mld. USD a sekundovaly tím růstu ostatních nákladových položek. Efektivita banky měřená přes efficiency ratio (to jest poměr provozních nákladů a celkových tržeb; čím nižší tím lepší) se kvůli tomu znovu zhoršila, jelikož tento ukazatel narostl o 1 p.b. yoy na 73 %. Čistý zisk na akcii po očištění od jednorázových vylezl na 1,21 USD (+3 % yoy) a konsensus 1,1 USD tím nechal spolehlivě daleko za sebou. Následující řádky přiblíží více detailů:

Trhy a investiční bankovnictví: Banka dokázala naplno využít zájem klientů o bezrizikové dluhopisy a výnos FICC segmentu zvedla o 20 % yoy na 1,4 mld. USD při konsensu 1,1 mld. USD. Nízká tržní volatilita, která se propsala do nízkých příjmů z derivátů a poznamenala tím dominantní segment akciových trhů. Většinu negativních dopadů se však podařilo odstínit a segment proto meziročně stagnoval na 2 mld. USD a konsensus překonal o 100 mil. USD. Zdravá aktivita na poli korporátních transakcí zvedla příjmy z poradenství, které pak s pomocí primárního úpisu dluhových instrumentů pobídly divizi investičního bankovnictví k 5% yoy růstu na 1,5 mld. USD.

Správa aktiv: Objem aktiv pod správou se proti předešlému roku zvýšil o 100 mld. USD na 2,6 bil. USD (z toho fee-based +50 mld. USD na 1,2 bil. USD) a příjmy ze správy aktiv si meziročně polepšily 3 % na 2,6 mld. USD. Inverzní výnosová křivka zatlačila na čistou úrokovou marži u všech bank. V případě Morgan Stanley to však nedokázal dostatečně vyvážit ani rostoucí objem poskytnutých úvěrů a čistý úrokový výnos proto ubírá 3 % yoy na 1,0 mld. USD.

Kapitálová pozice: Banka zaznamenala mezikvartálně mírný růst rizikově vážených aktiv (+2 % qoq), se kterým však v tandemu rostl také kapitálový polštář. Kapitálová přiměřenost CET1 se proto snížila jen 10 bps qoq na 16,2 %. Banka je co do kapitálu pořád velice dobře jištěna. Supplementary leverage ratio (poměr vlastního kapitálu k aktivům bez ohledu na rizikovost jednotlivých tříd aktiv) klesá na 6,3 % (-20 bps qoq). Návratnosti vlastního kapitálu (ROTCE) se při nehybném čistém zisku nemá důvod měnit a zůstává na 12,9 % (+10 bps qoq; -30 bps yoy).

S ohledem na nelehkou tržní situaci si banka vedla dobře. FICC segment dokázal využít apetit klientů po bezpečných instrumentech a segment akciových trhů byl ušetřen nejhoršího. Objem aktiv pod správou dál příjemně roste a tahá s sebou i výnos celého tohoto segmentu. Chybičkou na kráse je klesající efektivita banky.

Akcie posilují o 3 %.

 

 

Čtěte více:

CETV nově čeká letošní růst zisku OIBDA o 15-17 %. Média spekulují o brzkém převzetí PPF
17.10.2019 15:28
Mediální skupina CETV, která dnes ráno zveřejnila kvartální čísla hosp...
Avast zřejmě zvedl kvartální výnosy. Potvrdí výhled? (prognóza analytika Patrie)
17.10.2019 17:06
Původem česká softwarová společnost Avast zveřejní zítra před trhem up...
Nadšení z dohody nevydrželo, data ani dnes neuškodila
17.10.2019 17:13
Jako hlavní téma dnešního dne se potvrdil brexit, respektive jednání o...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
11:00EMU - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v nevýrobním sektoru