Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PFNonwovens zveřejnila návrh rozhodnutí valné hromady o nuceném přechodu akcií na hlavního akcionáře

PFNonwovens zveřejnila návrh rozhodnutí valné hromady o nuceném přechodu akcií na hlavního akcionáře

26.01.2021 8:49
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost PFNonwovens, obchodovaná na pražské burze aktuálně na úrovni 774 korun za akcii (včerejší závěr), dnes ráno zveřejnila návrh rozhodnutí o schválení nuceného přechodu účastnických cenných papírů společnosti na hlavního akcionáře. Návrh rozhodnutí valné hromady per rollam obsahuje v hlavních bodech určení, že hlavním akcionářem je PFNonwovens Holding, rozhodnutí o přechodu vlastnického práva ke všem účastnickým cenným papírům vydaným společností vlastněným jinými než vlastníky cenných papírů než hlavním akcionářem na hlavního akcionáře a potvrzení protiplnění ve výši 719,50 Kč/akcie. Dále stanovuje v rámci nuceného přechodu cenných papírů povinnost reakce každého původního vlastníka účastnických CP do 14 dnů ode dne účinnosti. Plné znění dokumentu je k dispozici na stránkách společnosti zde.

Návrh konstatuje, že 20. ledna 2021 obdržela společnost PFNonwovens od hlavního akcionáře potvrzení o tom, že dne 19. ledna 2021 na Českou spořitelnu převedl peněžní prostředky, potřebné k výplatě protiplnění dosavadním vlastníkům akcií.

Návrh rozhodnutí valné hromady per rollam v prvním bodě určuje PFNonwovens Holding s.r.o. jako hlavního akcionáře s 90,000027% podílem na hlasovacích právech ve společnosti (7.887.497 akcií o jmenovité hodnotě 1,24 EUR/akcie). Ve druhém bodě rozhoduje o přechodu vlastnického práva ke všem účastnickým cenným papírům vlastněným jinými vlastníky než hlavním akcionářem na hlavního akcionáře. Třetí bod stvrzuje výši protiplnění 719,50 Kč/akcie. Stanovuje také dosavadním akcionářům povinnost do 14 dnů ode dne účinnosti přijatého rozhodnutí písemně sdělit agentovi hlavního akcionáře, kterým je Česká spořitelna, informace potřebné k naplnění nuceného přechodu akcií.

Ve zdůvodnění PFNonwovens připomíná, že představenstvo dne 4. ledna 2021 obdrželo žádost hlavního akcionáře o svolání valné hromady, která se z důvodu covid režimu organizuje v podobě per rollam, která má rozhodnout o nuceném převodu akcií se stanovenou výší protiplnění 719,50 Kč/akcie.

Přílohou dokumentu je vedeno oznámení o rozhodování per rollam z úvodu ledna s navrženým harmonogramem kroků, do kterého spadá také zveřejnění návrhu rozhodnutí valné hromady z dnešního dne. Dle zákona o obchodních korporacích je rozhodným dnem sedmý den, předcházející návrhu rozhodnutí akcionářům, což je 19. leden 2021. 

PFN VH 1 

PFN VH 2

V další části již dříve zveřejněného Oznámení o rozhodování valné hromady per rollam PFNonwovens vymezuje lhůty pro hlasovací právo 26. ledna až 10. února 2021 s formulací, že hlasovat proti je možné tak, že akcionář nebude hlasovat vůbec, lhůty pro právo na vysvětlení (do 2. února) a právo uplatňovat návrhy a protinávrhy (do 5. února).

Veškeré podrobnosti jsou dostupné na webu společnosti zde.

 

 
 

Čtěte více:

PFNonwovens a.s. - Oznámení o rozhodnutí České národní banky
23.10.2020 7:50
PFNonwovens a.s. IČ: 06711537 Společnost PFNonwovens a.s. zveřejnil...
Minoritní akcionáři PFNonwovens mají dostat v rámci vytěsnění 719,50 Kč za akcii, souhlasí ČNB
23.10.2020 9:45
Společnost PFNonwovens Holding s.r.o., obchodována jako PFNonwovens (b...
PFNonwovens a.s. -  Oznámení o rozhodování valné hromady mimo zasedání (per rollam) v písemné formě
06.01.2021 8:05
PFNonwovens a.s. IČ: 06711537 Společnost PFNonwovens a.s. zveřejnil...
PFNonwovens a.s. oznamuje kalendář zveřejňování výsledků na rok 2021
22.01.2021 8:08
PFNonwovens a.s. IČ: 06711537 Společnost PFNonwovens a.s. oznamuje ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Stitch Fix Inc (01/21 Q2, Aft-mkt)
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y