Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stratég Citigroup: Rally indexu S&P 500 dosahuje krátkodobého vrcholu

Stratég Citigroup: Rally indexu S&P 500 dosahuje krátkodobého vrcholu

20.02.2025 13:40
Autor: Redakce, Patria.cz

Podle stratégů banky Citigroup je letošní růst amerických akcií o 4,5 % pravděpodobně nejlepším možným vzhledem k rizikům plynoucím z politických návrhů prezidenta Donalda Trumpa.

Tým vedený Scottem Chronertem uvedl, že investoři sázejí na to, že Trumpova politika „America-First“ bude mít „pro-podnikatelský“ dopad. „S tím souhlasíme, ale zároveň tvrdíme, že související narušení fundamentů politikou ještě nemusí být zaceněno,“ napsali ve své zprávě.

„V našich celoročních názorech nedošlo k žádné významné změně, ale vidíme o něco větší riziko poklesu v krátkodobém horizontu,“ spíše než potenciál pro vzestup v důsledku dopadů Trumpovy politiky, uvedli stratégové.

Po loňském růstu o více než 20 % americké akcie v roce 2025 zaostávají za svými globálními protějšky kvůli obavám, že Trumpův protekcionistický program a navrhovaná dovozní cla by mohly podnítit inflaci. Prezident pohrozil uvalením poplatků na vše od automobilů, polovodičů, léčiv až po dřevo, stejně jako recipročními cly na klíčové obchodní partnery.

1

Investoři také zpochybnili vysoké ocenění obřích technologických firem. Čtyři z takzvané velkolepé sedmičky – Apple, Telsa, Alphabet a Microsoft - letos zatím klesly, přičemž pouze Meta Platforms, Amazon a Nvidia si polepšily. Příspěvek této kohorty k růstu zisků se také zpomalil z vrcholu na konci roku 2023.

Chronert uvedl, že řada je nyní na zbytku indexu S&P 500, aby se postaral o růst. Existují náznaky rozšíření rally mimo velké technologické společnosti, ale zatím se to omezuje na ostatní velké společnosti, napsal.

Strateg  býčí odhad pro loňský se ukázal jako správný, když trh byl podpořen velkou rallye skupiny Magnificent 7. Pro rok 2025 stanovil pro referenční index cíl na konci roku ve výši 6 500 bodů, což znamená zisk přibližně 6 % oproti středečnímu závěru.

Zdroj: Bloomberg

 
 

Čtěte více:

Automobilka Renault vloni dosáhla rekordního provozního zisku
20.02.2025 10:36
Francouzská automobilka Renault v loňském roce zvýšila provozní zisk o...
Evropské bankovní akcie míří na nejdelší růstovou sérii od roku 1997. A podle průzkumu BofA ještě mají kam růst
20.02.2025 11:19
Evropské banky úspěšně zakončily výsledkovou sezónou a slibují masivní...
Trumpova Amerika je nyní Putinovým spojencem, píše bruselský server Politico
20.02.2025 11:20
Válka nutí lidi, aby si vybrali stranu. A americký prezident Donald Tr...
Deloitte: Počet fúzí a akvizic ve světě loni vzrostl o 7,5 % na 42.947
20.02.2025 11:54
Počet fúzí a akvizic ve světě loni vzrostl o 7,5 procenta na 42.947, z...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma vyrábí i drony, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data