Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Podílové fondy před svátky přidávají

20.12.2004 18:34
Autor: 

Růst v minulém týdnu zavládl na trhu českých podílových fondů, a to u všech segmentů. Z poklesu se oklepaly akciové fondy, které nabraly růstový směr. Rostl také dluhopisový segment. Z přílivu nového kapitálu se těšily všechny části trhu kromě akciové, nejvíce získaly jako tradičně fondy peněžního trhu.

V pořadí podle týdenního výnosu vede tentokrát ISČS Sporotrend s 2,5 %, následuje s mírným odstupem IKS Balancovaný (+2,32 %) a jako třetí se umístil Živnobanka-akciový fond s +1,49 %.

Fondy peněžního trhu se znovu dostaly v týdenních výnosech relativně vysoko. IKS Peněžní trh si připsal 0,1 %, ISČS Sporoinvest posílil o 0,09 %. Príliv kapitálu do segmentu se po přestávce týkal hlavně Sporoinvestu, do kterého investoři vložili o 234 milionů více. Tento fond také vede ve statistice ročního růstu.

Pro zobrazení tabulky fondů peněžního trhu klikněte zde

Dluhopisové fondy se dostaly ve výnosech opět o něco výše, přičemž klesal pouze jediný, IKS Plus bondový. Nejvyššího růstu se dočkal ISČS Bondinvest, a to +0,86 %. Kladný příliv kapitálu do dluhopisového segmentu je hlavně zásluhou ISČS Sporobondu a ČPI-OPF korp. dluhopisů. Podle ročních výnosů je na prvním místě ISČS-Trendbond s 10,9 %.

Pro zobrazení tabulky dluhopisových fondů klikněte zde

Smíšené fondy Se vydaly nahoru, i když tu zůstaly klesajcící výjimky. IKS balancovaný předčil všechny ostatní, když vzrostl o 2,32 %. Nejvíce naopak klesl J&T Opprotunity CZK, o 1,1 %. IKS balancovaný byl také tím fondem, který investoři nejvíce kupovali, a tak stáhl statistiku toku kapitálu do plusu.

Pro zobrazení tabulky smíšených fondů klikněte zde

Akciové fondy se dostaly do růstového teritoria podpořeny trhy v USA a Praze. ISČS Sporotrend vede statistiky růstu jak za tento týden, tak za celý rok s výnosem 42,42 %. S odstupem následuje ČPI-OPF Fond ropného a energetického průmyslu s ročním výnosem 19,5 %. V minulém týdnu se dařilo i ČPI-OPF fondu farmacie a biotechnologie (+1,42 %), a to i přes oslabování farmaceutického sektoru ve světě.

Pro zobrazení tabulky akciových fondů klikněte zde

Fondy fondů také přidávaly, i když v mírnějším tempu. IKS Fond fondů byl úspěšnější s výnosem 0,53 %, ISČS-Globaltrend FF se jen mírně dostal nad nulu (+0,09 %). Za posledních 12 měsíců je ale situace opačná: ISČS-Globaltrend FF +2,28 %, IKS Fond fondů +0,24 %.

Pokud Vás zajímají informace o možnostech investování Vašich volných prostředků, potom navštivte sekci Akcie&Fondy v části Fondy. Kromě výhod a nevýhod jednotlivých investičních variant zde můžete nalézt také velmi zajímavé srovnávací tabulky a kalkulátor nejvýnosnější investice.

Tomáš Vlk, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  Stitch Fix Inc (01/21 Q2, Aft-mkt)
  8:00DE - Průmyslová výroba, y/y