Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna oslabila k dolaru na 28,55 ... dolar po Fedu výrazně oživil

Koruna oslabila k dolaru na 28,55 ... dolar po Fedu výrazně oživil

13.08.2003 11:02
Autor: 

Koruna na relativně mírné vlně pozitivního sentimentu posiluje dnes dopoledne o více než 5 haléřů vs. včerejší závěr. Po otevření na úrovni 32,10 Kč za euro česká měna posílila až na 32,04 Kč/EUR, aby se vzápětí vrátila na "bezpečnější" startovací hladinu. Vývoj ve středoevropském regionu přitom není jednoznačný, forint má tendenci posilovat, naopak slovenská koruna a polský zlotý korigují počáteční růst. K americkému dolaru se koruna vlivem posunů na eurodolarovém trhu dostala až na 28,55 Kč/USD.

Jediným dnešním impulsem pro kurz české měny by mohla být snad jen ostře sledovaná aukce 15letého státního dluhopisu. Očekávají se obtíže při jeho upisování a růst jeho výnosů. Koruna by neměla reagovat, převládne technické obchodování v pásmu 31,99 až 32,20 Kč za euro.

Dolar v průběhu dnešního dopoledne posílil na 1,5týdenní maximum vůči euru (1,1221 USD/EUR), přestože Fed sazby nezměnil a ani nebyl výrazně pozitivní v hodnocení ekonomického vývoje v USA. Na eurodolarovém trhu bude podle našeho názoru pokračovat vyčkávací strategie, tzn. kurz se bude pohybovat v pásmu kolem současných hodnot (aktuálně 1,1250 USD/EUR) do doby, než bude v Evropě nebo v USA jednoznačně potvrzeno oživení. Až Fed zvýší sazby, bude to jednoznačný signál pro růst americké měny jak v důsledku úrokového diferenciálu, tak ekonomického růstu ve Spojených státech.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.03.2026
15:28BNP Paribas a Morgan Stanley uvádí zelený dluhopis proti tání ledovců
10:08Víkendář: Umělá superinteligence je tu
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě
15:21Po slibném startu brzda. Americký trh práce překvapil propadem a staví Fed před dilema
13:52Perly týdne: Bod zvratu a boje v již skončených válkách
12:56ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data