Americké akciové trhy dnes otevřou v pozitivní nótě, přispívají k tomu nejnovější makroekonomické údaje a domnění, že podpora v podobě ekonomických opatření, popř. snížení hlavních úrokových sazeb FEDem, pomůže k rychlému oživení v korporátním sektoru a projeví se v ziskovosti podniků již v druhé polovině tohoto roku.
Hodnoty futures krátce po třetí hodině taktéž vykazují dobrý start: futures indexu Dow Jones Industrial Average zpevňují o 0,05% na hodnotu 9275 bodu, futures indexu S&P 500 přidávají o 0,20% na hodnotu 1010,2 bodu a futures technologického trhu NADSAQ zpevňuje o 0,28% na hodnotu 1250,0 bodu.
Také dnes se očekává posílení především na poli technologií, nejnovější zpráva z Asie dokládá pokračující poptávku po čipech a mikroprocesorech, což pomáhá hlavním výrobcům a dodavatelům tohoto sortimentu. Z těch nejznámějších posílí Intel, AMD nebo třeba Micron. Včerejší zklamání finančních a makléřských společností by mohl vynahradit Lehman Brothers. Společnost dnes ráno vykázala Q1 zisk na úrovni 1,67 USD na akcii, zatímco se očekával zisk pouze 1,17 USD. Odpoledne by do trhu měla přijít další důležitá makročísla, která by mohla přinést chuť do dalšího obchodování.
Viktor Reischig