Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Patria vydala nový report na Českou spořitelnu – vyšší cílová cena, stejná doporučení

26.02.2002 16:25
Autor: 

Výrazné zlepšení ziskovosti banky, dominantní pozice na expandujícím retailovém trhu v ČR a slibně se vyvíjející transformace banky mluví ve prospěch titulu. Při současném 11% růstovém potenciálu vůči naší revidované 12M cílové ceně 396 Kč ponecháváme naše hlavní dlouhodobé doporučení akumulovat akcie ČS nezměněno. Po nedávném výrazném posílení titulu je podle nás v krátkodobém horizontu prostor pro růst pouze velmi omezený. Vezmeme-li nicméně v úvahu defenzivní charakter akcie, neměníme naše krátkodobé doporučení držet akcie České spořitelny.

- Česká spořitelna podle našich odhadů dramaticky zvýší v letech 2002 až 2003 svoji ziskovost, na rozdíl od většiny českých blue-chip titulů. Banka by měla využít svoji dominantní pozici na trhu depozit a drobného bankovnictví, který momentálně prochází dramatickou expanzí.

- S ohledem na faktickou přemíru vlastního kapitálu banky a optimistický ziskový výhled věříme, že ČS bude postupně rozdělovat stále větší podíl zisku akcionářům. Očekáváme, že banka vyplatí dividendu ve výši 2,50 Kč na akcii ze zisku roku 2001 a 8 Kč ze zisku 2002.

- Pokračující transformační proces se podle nás zatím vyvíjí slibně a pokud banka bude nadále v transformačním úsilí pokračovat, včetně zvýšení kvality produktů a služeb, muže v budoucnu dosáhnout profilu univerzální banky nabízející kvalitní služby široké klientské základně.

- Česká spořitelna je podle nás ve srovnání s ostatními českými blue-chip akciemi relativně málo rizikovým titulem, především díky (a) nepřítomnosti výrazných (negativních) překvapení v aktivitách banky, (b) poměrně dobré odhadnutelnosti výsledků ČS a (c) nízké volatilitě její akcie. To potvrzují i průběžné výsledky v minulém roce, které byly v souladu s cílem ČS na celý rok 2001, a které zvyšují důvěru v dosažení klíčových cílů banky tento rok, tj. ROE ve výši 18 % a poměr provozních nákladů a výnosů pod úrovní 70 %.

- Naše projekce jsme upravovali od vydání předchozího reportu pouze marginálně. Přesto zvyšujeme 12ti měsíční cílovou cenu na 396 Kč (z předchozích 283 Kč), a to kvůli poklesu bezrizikové úrokové míry, relativně nízké volatilitě akcie a při důrazu na výhled hospodaření v roce 2003. Cílovou cenu stanovujeme na základě násobku cílového P/BV ve výši 1,85 a našeho odhadu vlastního jmění banky v roce 2003.

Úplné znění analýzy v anglickém jazyce ve formátu .pdf naleznete ZDE

(Jan Hájek)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Bed Bath & Beyond Inc (02/21 Q4, Bef-mkt)
Tesco PLC (02/21 Q4)
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:00JPMorgan Chase & Co (03/21 Q1)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (03/21 Q1)
14:00Wells Fargo & Co (03/21 Q1)