Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Havel jmenuje Niedermayera viceguvernérem ČNB na další šestileté období

Havel jmenuje Niedermayera viceguvernérem ČNB na další šestileté období

14.2.2002 15:56
Autor: 

Prezident Václav Havel dnes odpoledne oznámil, že se rozhodl jmenovat Luďka Niedermayera viceguvernérem ČNB na další šestileté období. Ke jmenování by mělo dojít zítra v 11:15 hod.

Životopis Luďka Niedermayera:
Narozen 13. března 1966 v Brně. V roce 1989 ukončil studium na UJEP Brno, obor Operační výzkum a teorie systémů a působil zde krátce v oblasti výzkumu teorie struktur. V roce 1991 nastoupil do Státní banky československé. Po působení ve funkci ředitele odboru řízení rizik ČNB byl jmenován v roce 1996 ředitelem odboru ČNB, do jehož kompetence patřila správa devizových rezerv a provádění operací na peněžním trhu.

Na počátku svého působení v centrální bance působil v oblasti finančních trhů. Zúčastnil se řady studijních pobytů a stáží, věnovaných problematice kapitálového trhu , obchodování derivativů a řízení rizik a dalším otázkám. Na problematiku vývoje finančních trhů, řízení rizik a obchodování derivativů se zaměřoval i jako účastník odborných konferencí, v přednáškách na odborných kurzech a ve své publikační činnosti.

Od 27. února 1996 je členem Bankovní rady ČNB a vrchním ředitelem ČNB, od 1. prosince 2000 byl jmenován viceguvernérem ČNB.

Po jmenování do Bankovní rady se podílel na analýzách měnově politického schématu ČNB, změně způsobu provádění měnové politiky a zejména přechodu na inflační cílení. Do jeho kompetence taktéž spadá implementace měnové politiky. Otázkám spojeným s realizací měnové politiky se věnuje na svých přednáškách a konzultacích pro zahraniční centrální banky. V souvislosti s krizí rozvíjejících se trhů v roce 1997 se podílel na práci pracovních skupin v rámci Banky pro mezinárodní platby, zabývajících se některými analýzami možných změn architektury finančního systému. Podílí se na činnosti pracovních skupin IMF a IBRD pro otázky správy devizových rezerv a jejich makroekonomického významu.

(Zdroj:www.cnb.cz)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data