Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Komise doporučuje akcionářům TZP zvážit přijetí návrhu na odkup akcií

9.1.2002 8:48
Autor: 

(Následuje úplné znění tiskové zprávy KCP)
Komise pro cenné papíry doporučuje akcionářům TZP důkladně zvážit, zda budou reagovat na nabídku společnosti TZP ze dne 17. 12. 2001, ve které akcionářům navrhla odkup akcií za cenu 250 Kč.

Společnost TZP se sídlem v Hlinsku uveřejnila 17. 12. 2001 v Hospodářských novinách veřejný návrh smlouvy na koupi vlastních akcií za cenu 250 Kč, nabídka je závazná čtyři týdny od uveřejnění. Společnost TZP může podle usnesení valné hromady nabýt pouze 10 % vlastních akcií a oprávněny k přijetí návrhu jsou pouze osoby, které ke dni 22. 6. 2001 byly akcionáři společnosti. Pokud by byl překročen maximální počet akcií, které může společnost TZP odkoupit, budou akcionáři uspokojeni poměrně.

O deset dní později, tj. 27. 12. 2001, byla v Hospodářských novinách uveřejněna nabídka převzetí stejných akcií (tj. nabídka na odkup akcií), kterou navrhla společnost Prosperita investiční společnost (Prosperita) se sídlem v Orlové – Lutyni a osoby jednající s ní ve shodě za cenu 128,50 Kč, tedy za cenu přibližně o polovinu nižší, než nabídla společnost TZP.

Vzhledem k tomu, že se oba veřejné návrhy smluv o koupi akcií TZP vzájemně časově překrývají, hrozí akcionářům, kteří budou reagovat na návrh ze dne 17. 12. 2001 a kteří budou uspokojeni pouze poměrně, že už nestihnou reagovat na nabídku ohledně odkupu zbývajících kusů akcií společnosti TZP ze dne 27. 12. 2001.

Pokud společnost TZP jakožto osoba jednající se společností Prosperita ve shodě nabude po dobu závaznosti nabídky převzetí společnosti Prosperita ze dne 27. 12. 2001 své vlastní akcie za uvedenou cenu 250,- Kč, bude společnost Prosperita povinna zaplatit za všechny akcie, které nabude na základě nabídky převzetí, stejnou cenu, tj. 250 Kč. Po dobu závaznosti nabídky převzetí učiněné společností Prosperita nesmí totiž tato společnost ani osoby jednající s ní ve shodě odkupovat akcie společnosti TZP jinak než na základě své nabídky (tj. za cenu 128,50 Kč). Společnost TZP přitom jedná se společností Prosperita ve shodě, a proto nesmí po dobu závaznosti uvedené nabídky své akcie odkupovat.

Radka Procházková, tisková mluvčí KCP


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data