Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Náklady Xerox nekopíruje

21.01.2003 10:00
Autor: 

Xerox ušetřil 10 miliónů amerických dolarů na provozních nákladech díky řešení Oracle E-Business Suite.

Pořádek znamená úspory
Velké společnosti mají různé výhody oproti společnostem malým. Například dodavatelé jim většinou mohou nabídnout a také nabízejí atraktivní ceny. Ovšem pouze za předpokladu, že firma dokáže v nákupech postupovat jednotně a centralizovaně. Stav, kdy si každé oddělení zajišťuje dodávky tak říkajíc na vlastní pěst, tuto výhodu téměř smazává. Pokud navíc nejsou objednávky jednotlivých organizačních složek firmy koordinovány, dochází často k neefektivním či zbytečným objednávkám a skladové zásoby pohlcují značnou část aktiv. Podobná situace byla i ve společnosti Xerox. Náklady na nepřímé položky významně rostly a vedení společnosti mělo jen velmi malou možnost získat souhrnný přehled o nákupech firmy. Následkem toho rostly i transakční náklady a snižoval se zisk společnosti. Proto bylo rozhodnuto a zavedení systému, který dodávky do firmy centralizuje a zpřehlední, a tím napomůže i ke snížení transakčních nákladů a vylepšení vztahů s dodavateli. Jako nejlepší se ukázalo řešení Oracle Supply Chain Management a Oracle iProcurement patřící do sady aplikací Oracle E-Business Suite.

Více informací

Vše v jednom bodě
Hlavní devizou E-Business Suite řešení byla jeho centralizovaná podoba. V rámci intranetu společnosti Xerox byl vytvořen nákupní portál, na němž je možné objednávat zboží. Zboží je možné vybírat z přehledně zpracovaných dodavatelských katalogů. Celý systém řeší i automatický běh objednávky od nákupní žádanky přes schválení nákupu až po platbu dodavateli. Celý proces se tak výrazně zrychlil a samozřejmě také zlevnil, neboť společnost Xerox má přehled o svých celkových nákupech u vybraných dodavatelů, a může tak uplatňovat různé objemové a věrnostní slevy či bonusy. Kromě zajištění samotných objednávek nabízí ale řešení ještě přidanou hodnotu v podobě nejrůznějších analýz a přehledů. Vedení firmy si proto může velice snadno udělat přehled o provozních nákladech jednotlivých organizačních jednotek i o efektivitě jejich fungování.

Více informací

Úspory přinášejí zisk
Společnost Xerox je leaderem na trhu práce s dokumenty. Svým zákazníkům nabízí kompletní řešení od černobílých či barevných tiskáren a digitálních kopírek přes podpůrný software až po konzultační služby. Ostrá konkurence na trhu nutí Xerox ke snižování cen a tím především k úsporám vlastních provozních nákladů. Ty jsou u společností, jako je Xerox, zaměstnávajících více než deset tisíc zaměstnanců, poměrně veliké, a v případě, že jim není věnována dostatečná pozornost, mohou růst do skutečně závratných výšek. Přitom ale nepřímé náklady přímo ovlivňují cenu výrobku pro zákazníka a v konkurenčním prostředí jsou to právě ony, které „určují" konkurenceschopnost výrobku. Nasazením řešení Oracle E-Business Suite se společnosti podařilo snížit nepřímé náklady o deset miliónů amerických dolarů a zvýšit počet dodávek na základě dlouhodobých smluv z 30 % na 80 %. Efektivnější využívání dodavatelského kanálu se projevilo nejen ve zmíněné úspoře, ale především v celkovém poklesu transakčních nákladů, což se příznivě odrazilo i na ekonomických výsledcích firmy.

(komerční prezentace)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data