Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

18.06.2001 8:35
Autor: 

EKONOMICKÉ ZPRÁVY:
- Český statistický úřad dnes zveřejnil revizi údajů o hrubém domácím produktu. Revize se týká let 1995 -2000 a vychází z ročních národních účtů, jež jsou považovány za přesnější. Podle revidovaných údajů činil přírůstek HDP v loňském roce 2,9%, předchozí údaje hovořily o 3,1%.

- Ministr financí Jiří Rusnok uvedl, že státní rozpočet by měl v letošním roce skončit schodkem o několik miliard korun nižším, než schválených 49 miliard Kč. Pokles deficitu by měl nastat díky lepšímu výběru daní a snížení některých výdajů, zejména ztráty Konsolidační banky.

- Ministr zemědělství Jan Fencl je optimistou. Doufá, že negativní laboratorní testy na BSE u 134 kusů hovězího, které byly v pátek poraženy v Zemědělském družstvu Dušejov na Jihlavsku, povedou ke zklidnění situace na trhu s hovězím. Poklesu poptávky a cenovým výkyvům se však nevyhneme.

TRH S DLUHOPISY:
- Vývoj na trhu s dluhopisy byl ovlivněn především čekáním na výsledek aukce SD6,75/05 a celkovou negativní náladou trhu. Protože již celý týden ceny klesaly, neočekávali investoři velkou poptávku v aukci, a ceny proto již od rána padaly při vysokých obchodovaných objemech. Výsledek aukce byl nejprve přijat pozitivně (pravděpodobně někteří investoři očekávali, že se aukce neupíše), ale maximální uspokojený výnos byl relativně vysoký ve srovnání se sekundárním trhem, takže ceny nakonec opět klesly.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data