Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rozhovor s Milošem Homolkou, ředitelem prodeje ve společnosti Opavia – LU

Rozhovor s Milošem Homolkou, ředitelem prodeje ve společnosti Opavia – LU

26.03.2007 12:09
Autor: 

 29. – 30. března 2007 proběhne v Choceradech u Prahy již druhý ročník akce s názvem KAM Forum. Jedná se o diskusní setkání ředitelů a manažerů prodeje, obchodních ředitelů, Key Account manažerů a dalších expertů z oblasti obchodu zodpovědných za dosahování prodejních výsledků společnosti. Jako ochutnávku toho, co Vám může návštěva akce nabídnout přináším rozhovor s jedním z vystupujících, Milošem Homolkou, který pracuje na pozici National Sales Director ve společnosti Opavia – LU.

1. Pokud chce key account manažer rozvíjet spolupráci s klíčovými zákazníky, musí znát hlavně způsob jak analyzovat svou dosavadní činnost. Přiblížil byste nám možnosti analýzy dosavadního přístupu?
Ve společnosti Opavia je pro nás hlavním hodnotícím faktorem vývoj kategorie sušenek a oplatek na daném zákazníkovi a zda a jakým způsobem přispíváme k nárůstům této kategorie. Dalším ukazatelem je také distribuce výrobků na jednotlivých formátech, správné umístění výrobků na regále a správná cenotvorba, která je důležitá z hlediska marže zákazníka. Pravidelnou činností každého KAM je také analýza realizovaných promočních akcí z hlediska efektivity celkových vložených nákladů a slouží jako podklad pro plánování dalších promo akcí.

2. Jakým způsobem se dá vyhodnotit rentabilita konkrétních klíčových zákazníků?
Hlavním ukazatelem je celková úroveň zisku, kterou spolupráce s daným zákazníkem přináší, a také ukazatel podílu zisku na čistých tržbách, který umožňuje zákazníky mezi sebou porovnávat. Dále je součástí rentability zákazníka rentabilita promočních akcí, které jsou s ním realizovány. Důležitým faktorem je, aby vývoj investic do daného zákazníka korespondoval s vývojem obratu, který je s ním realizován.

3. Jak zjistíme, že jednáme s těmi pravými?
Obchod by měl být o oboustranně výhodné spolupráci. Jak odběratel, tak dodavatel by měl dosahovat rozumné úrovně profitability a být připraven investovat do dalšího rozvoje společného obratu.

4. Jaký je ve Vaší společnosti poměr mezi klíčovými a běžnými zákazníky?
Obrat klíčových zákazníků na celkovém obratu firmy tvoří přibližně 50%. Do obratu klíčových zákazníků ale nezapočítáváme obrat realizovaný se společností Makro.

Komerční prezentace

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  easyJet PLC (09/19 Q4)
  Home Depot Inc/The (10/19 Q3, Bef-mkt)
  Kohl's Corp (10/19 Q3, Bef-mkt)
  TransDigm Group Inc (09/19 Q4, Bef-mkt)
  12:45Medtronic PLC (10/19 Q2)
  14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
  14:30USA - Počet nově zahájených staveb