Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk telekomunikační AT&T kvůli pevným linkám klesl o 1,2 %

Zisk telekomunikační AT&T kvůli pevným linkám klesl o 1,2 %

22.10.2009 16:09
Autor: ČTK

New York (ČTK) - Zisk největší telekomunikační společnosti ve Spojených státech AT&T (26,57 USD, 2,43%) Inc. ve třetím čtvrtletí letošního roku klesl o 1,2 procenta na 3,19 miliardy USD (55,15 miliardy Kč). Za slabými výsledky stál pokles příjmů v divizi pevných linek, který nevyrovnaly ani opatření na snížení nákladů. Mobilní divize však přilákala vysoký počet klientů díky nabídce telefonu iPhone firmy Apple (207,36 USD, 1,19%). Uvedla to společnost v dnešním prohlášení.

Příjmy společnosti se snížily o 1,6 procenta na 30,9 miliardy USD. Mobilní divize má hlavní podíl na zisku, na příjmech mají naopak největší podíl pevné linky. Příjmy z pevných linek se však prudce snižují, protože uživatelé stále více upřednostňují při pevném spojení kabelové společnosti. AT&T rovněž nabízí vysokorychlostní připojení na internet a televizní služby U-Verse.
 
Společnost dodala, že se jí ve čtvrtletí podařilo přilákat dva miliony nových zákazníků, z toho 1,4 milionu tvoří tarifní zákazníci. Počet nových klientů byl zhruba stejný jako loni, a to navzdory zpomalení celého odvětví, protože většina obyvatel již vlastní mobilní telefon. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali, že firmě se podaří získat pouze 1,5 milionu nových klientů.

AT&T má exkluzivní právo na prodej telefonů iPhone ve Spojených státech. Firma ve čtvrtletí zaznamenala rekordních 3,2 milionu aktivací iPhonů, z toho téměř 40 procent tvořili noví klienti operátora. Někteří investoři se sice obávali, že růst AT&T začíná být velmi závislý na iPhonu, avšak zatím se zdá, že se to firmě vyplácí, napsaly agentury AP a Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst