Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Businessweek: Současná situace na trhu je snem všech kontrariánů

Businessweek: Současná situace na trhu je snem všech kontrariánů

21.9.2010 18:27
Autor: Redakce, Patria Online

Američané jsou ohledně akcií stále opatrní. Hodnota indexu Standard & Poor's 500 zůstává od konce roku 2009 téměř nezměněna, vzájemné fondy stahují z akciových trhů peníze již čtvrtým měsícem v řadě. Trh s opcemi ukazuje, že obavy z dalšího poklesu akcií nebyly nikdy větší než nyní. Jiné indikátory včetně cash flow a dividendového výnosu ale naznačují, že ohodnocení akcií na trhu je atraktivní. To vše ústí v sen všech kontrariánů.

James Paulsen, hlavní investiční stratég ve společnosti Wells Capital Management, říká: „Podívejte se jen na tři věci: Zajímavé valuace, fundament v oblastech jako je ziskovost a obrovská mezera mezi tím, jak lidé současnou situaci vnímají a jaká skutečně je. Je to velká příležitost.“

Jedním argumentem pro nákup akcií je to, že retailoví investoři ztratili důvěru v tato aktiva, což byl v minulosti signál přicházející rally. Lidé, kteří se spálili během finanční krize v roce 2008, získali 6. května, kdy nastal propad trhu, další důvody k obavám. Od té doby ze vzájemných fondů stáhli téměř 57 miliard dolarů, což je v období čtyř měsíců nejvíce od roku 2008. Do dluhopisových fondů naopak přiteklo 597 miliard dolarů. K 31. srpnu přitom 68 akcií v indexu S&P 500 platilo dividendy, které převyšovaly výnosy korporátních dluhopisů, dosahující 3,8 %. Jedná se o nejvíce takových společností od roku 1960.

Nervózní jsou i profesionální investoři. Pierre Lapointe, globální makrostratég ze společnosti Brockhouse Cooper, se domnívá, že současná očekávání zvýšené volatility na trhu indikovaná indexem VIX naznačují, že na trhu je příliš mnoho pesimismu. Zpomalení ekonomiky je ale podle něho během ekonomických oživení normálním jevem. Známky oživení jsou přitom stále častější. Trh práce se zlepšuje, společnosti v srpnu vytvořily více pracovních míst, než se očekávalo. Maloobchodní tržby předčily očekávání druhý měsíc po sobě. Výhled týkající se korporátních zisků zůstává dobrý, analytici očekávají jejich 36% růst v roce 2010 a 15% růst v roce 2011.

Nikdo však neví, kdy by mohla dlouhodobější rally začít, ani co by ji zažehlo. Alan Gayle, investiční stratég z RidgeWorth Capital Management, míní, že by to mohla být udržitelná tvorba pracovních míst, zlepšování situace na trhu bydlení či stabilizace ekonomik EU. Retailoví investoři podle něho potřebují „něco, co by bylo vidět, na co by si mohli sáhnout“.

(Zdroj: Businessweek)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 •  
  21.9.2010 20:12

  jinými slovy: už asi rok si nalháváme, že je všechno OK, od začátku roku je index SP na stejné hodnotě, byl už o 10% výš. včera nám řekli, že před rokem skončila recese. Obama slíbil před rokem a něco vytvořit 3 miliony míst a že nezaměstnanost nevyroste přes 8% (nyní je 9,6%). Myslíte, že i na trzích bude platit, že 100x opakovaná lež je pravdou? tak to vám přeju hodně štěstí
  ferda
 • třeba
  21.9.2010 18:59

  moje prsa??
  ZUZKA
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data