Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Agentury opět varují USA, trhy to ignorují

Agentury opět varují USA, trhy to ignorují

17.1.2011 7:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Agentury S&P a Moody's opět varovaly, že zhoršující se fiskální situace Spojených států může vést ke snížení ratingu této země. K podobnému varování však došlo již dříve a trhy tak prohlášení ignorovaly. Výnosy amerických vládních dluhopisů tedy klesaly a náklad pojištění proti defaultu USA, který se již nyní nachází pod nákladem pojištění u Německa, se téměř nepohnul. Tom Di Galoma, který stojí v čele obchodů s dluhopisy v Guggenheim Partners, k tomu uvedl, že obchodníci tyto informace ignorují, protože jde o něco, co již zaznělo dříve.

Moody's Investors Service ve své zprávě konkrétně uvedla, že Spojené státy budou muset obrátit trend rostoucího zadlužení, aby podpořily svůj rating AAA. Sarah Carlson z této agentury uvedla, že pokud nedojde k obratu u zhoršujícího se fundamentu, vzroste v následujících dvou letech pravděpodobnost negativního výhledu u ratingu.

Carol Sirou, která stojí v čele S&P France, na konferenci v Paříži zase uvedla: „Trhy se domnívají, že Spojené státy budou nadále těžit z pozice, kterou jim zajišťuje dolar, a budou schopny financovat své deficity. To se ale může změnit. Nelze vyloučit, že dojde ke změně výhledu. Žádný rating AAA není navždy.“ Jednu z největších hrozeb pro americkou ekonomiku podle ní představuje oživení, které sebou ale nenese pokles nezaměstnanosti.

Podle Moody's je zadlužení USA, Německa, Francie a Velké Británie stále v souladu s ratingem AAA. Všechny tyto země ale musí dostat pod kontrolu budoucí náklady spojené s výdaji na penze a zdravotní systém. Podle agentury v USA doporučila vhodné kroky komise U.S. National Commission on Fiscal Responsibility and Reform jmenovaná prezidentem Obamou, „je ale nepravděpodobné, že tato doporučení budou zavedena do praxe.“

Zdroj: WSJ


Váš názor
  • Trhy to neignorují, ale...
    17.1.2011 10:17

    naopak správně indikují skutečnost, že jde o válku dolar versus euro a bojují.
    /eye/
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data