Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Johnson & Johnson srazila zisk na polovinu a představila opatrnější výhled. Akcie ztrácejí

Johnson & Johnson srazila zisk na polovinu a představila opatrnější výhled. Akcie ztrácejí

17.07.2012 14:59, aktualizováno: 17.7. 15:53

Aktualizováno

Největší světový výrobce zdravotnických potřeb Johnson & Johnson snížil ve druhém čtvrtletí zisk téměř o polovinu a tržbami zaostal za odhady. Společnost zároveň snížila výhled zisku za celý letošní rok kvůli nepříznivým kurzovým pohybům. Akcie J&J reagují poklesem zhruba o procento.

Čistý zisk za 2Q propadl o 49 procent na 1,4 miliardy dolarů (50 centů na akcii). Zisk očištěný o jednorázové položky dosáhl 1,30 USD/akcii a o jeden cent tak překonal průměrné očekávání analytiků (Bloomberg). Tržby zůstaly v meziročním srovnání takřka beze změny na 16,5 mld. USD a zaostaly tak za konsensem, který byl nastaven na úrovni 16,7 mld. USD.

Společnost čelí silné konkurenci ve výrobě generických léčiv, která zasáhla tržby, za poslední dva roky navíc musela odvolat výrobu nejméně padesátky produktů. Analytici nicméně očekávají, že generální ředitel firmy Alex Gorsky, který stojí v čele Johnson & Johnson od dubna, přenese společnost přes tyto problémy a té se ve druhé polovině roku podaří obnovit růst tržeb. „(Gorsky) by měl společnosti dodat novou energii… má potřebný zápal a záleží mu na kvalitě, provozu a zrychlení růstu skrze inovace a investice a to jak interní tak externí,“ komentoval profil šéfa J&J analytik JPMorgan Chase Michael Weinstein.

Společnost nicméně snížila svůj výhled zisku na akcii na rok 2012 na 5 až 5,07 dolaru za akcii z 5,07 až 5,17 USD/akcii, zatímco konsensus trhu je 5,14 USD. Za důvod označila nepříznivý dopad kurzových pohybů na devizovém trhu.

Akcie Johnson & Johnson si od začátku roku připsaly zhruba 4,4 procenta, dnes po oznámení výsledků odepisovaly v rámci pre-marketu více než procento, zhruba v procentní ztrátě se pohybují i po otevření Wall Street.

(Zdroj: Bloomberg, AP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?
13:24Goldman Sachs: Trhy čeká další pokles, výsledky Nvidie rozhodnou
11:46Inflace v EU v říjnu zpomalila na 2,5 procenta, v Česku naopak zrychlila
11:29Dokáže Nvidia přinést na trhy nový optimismus?  
11:21"Jak jde Nvidia, tak jde trh." Výsledky společnosti určí v období negativní nálady další směr
10:17Nizozemsko ruší kontrolu nad Nexperií. Konec sporu odblokuje automobilový průmysl
9:57FRESH živě: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
8:55EPH Financing CZ, a.s.: TotalEnergies a EPH zakládají společný podnik
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  
8:42Rozbřesk: Dolar v ohrožení? Jak je to s jeho rolí globální rezervní měny
8:21GEVORKYAN v prvních 9 měsících pokračuje v růstu tržeb i zisku, potvrzuje výhled
6:05Propad bitcoinu vyvolává otázku, zda začíná nový čtyřletý cyklus
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů