Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ThyssenKrupp (+7 %) roste na výsledcích nejsilněji v DAX. Německá ocelárenská jednička proplouvá krizí

ThyssenKrupp (+7 %) roste na výsledcích nejsilněji v DAX. Německá ocelárenská jednička proplouvá krizí

10.08.2012 14:23
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Provozní zisk největšího německého výrobce oceli ThyssenKrupp se ve třetím finančním čtvrtletí propadl o téměř 80 procent na 122 milionů eur. Na zdánlivě špatnou zprávu ale akcie ve Frankfurtu reagují výstřelem v rámci hlavního indexu DAX o více jak 7 procent přes 17 EUR za akcii při poklesu indexu o 0,7 % a jsou na svých tříměsíčních maximech. Důvodem je jednak mnohem chladnější očekávání ekonomů a analytiků, počítající se ziskem je 83,4 milionů eur a jednak fakt, že přes hlubokou krizi odvětví ThyssenKrupp vůbec je zisková.

Tržby společnosti se ve čtvrtletí končícím v červnu snížily o sedm procent na 10,7 miliardy eur, protože nepříznivé ekonomické podmínky negativně ovlivnily poptávku po ocelářských produktech.

Skupina dlouhodobě čelí ztrátám nových továren ve Spojených státech a Brazílii, potvrdila ale, že v celém finančním roce nadále počítá s provozním ziskem několik set milionů eur. ThyssenKrupp zvažuje prodej Steel Americas, u které prování strategickou revizi jejího pokračování v rámci skupiny. EBIT ztráta v divizi narostla na 262 milionů eur ze 190 milionů eur před rokem.

ThyssenKrupp také ve čtvrtletí dosáhla snížení svého zadlužení na 5,8 miliardy eur z 6,25 mld. EUR.

„Náš klíčový byznys dosáhl robustních výsledků, u našich zákazníků ale dál vidíme mimořádně vysokou opatrnost,“ uvedl k odběratelům oceli, hovořícím o kondici dalších odvětví šéf ocelárny Heinrich Hiesinger. Dodal, že firma si dělá jasno ohledně toho, co jsou a nejsou jádrová aktiva a o ta případně k prodeji registruje na trhu zájem. V Evropě chystá prodej stavební divize do rukou Kingspan

ThyssenKrupp vyrábí kromě oceli rovněž ponorky, výtahy, automobilové součástky a průmyslová zařízení. Výrobci oceli se potýkají s poklesem poptávky v Evropě a zpomalením hospodářského růstu v Číně. Německá ocelářská federace ve čtvrtek varovala, že nelze očekávat dlouhodobé oživení poptávky, dokud nebude vyřešena dluhová krize v eurozóně.

Rakouská Voestapline reportovala 7. srpna třetinový pokles zisku, ArcelorMittal v červenci pokles zisku o 28 procent.

(Zdroj: ThyssenKrupp, DPA, AP, Bloomberg, WSA)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.04.2026
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  
17:47Hledání lepších systémů i pokusy o monetární absolutismus
17:45ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Návrh dividendy společnosti ČEZ: 42 Kč na akcii
17:05ČEZ navrhuje dividendu 42 korun na akcii. Rozhodne valná hromada 1. června
16:46Cyklus AI známky churavění nejeví, výsledky ASM překonaly očekávání na všech frontách  
15:53Německá vláda zhoršila odhad růstu ekonomiky na 0,5 procenta
15:38GE Vernova hlásí silné výsledky a zvyšuje výhled. Akcie míří na nová maxima
14:43Boeing snižuje odliv hotovnosti, přispěly k tomu nejvyšší dodávky letadel od 2019
13:40Yardeni: Přichází akcelerace, AI má rysy bubliny
12:18Z Trumpova ultimáta opět nic nebylo, pro trhy to ale není jasná výhra  
12:16Komise navrhuje větší koordinaci a snížení závislosti na dovozu fosilních paliv
11:14Bloomberg: Deutsche Telekom zvažuje úplné sloučení s dceřinou firmou T-Mobile US
10:58Akcie výrobců pamětí zůstávají ve srovnání s TSMC či Nvidií levné. Otázkou je, zda vstoupily do supercyklu  
9:18SpaceX si zajistila opci na odkup startupu Cursor za 60 miliard dolarů
9:06Rozbřesk: Americký spotřebitel zatím ignoruje válku a dál utrácí
8:38Příměří mezi USA a Íránem pokračuje, Mythos se dostal do neoprávněných rukou, evropské futures v záporu  
6:06Čína se na poli nových technologií pohybuje rychlostí světla. Kvůli konfliktu panují obavy, ale ne krize
21.04.2026
22:05Wall Street přešlapuje na místě: technologie drží trh, zbytek brzdí nejistota  
17:07Jaká by byla ideální monetární politika?
15:10UnitedHealth se oklepává z loňského šoku. Dobrými výsledky a zlepšeným výhledem si znovu získává důvěru investorů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y