Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
UPC uváděla v jedné ze zakázek nepravdivé informace. Hrozí jí černá listina a pokuta

UPC uváděla v jedné ze zakázek nepravdivé informace. Hrozí jí černá listina a pokuta

29.10.2012 12:56
Autor: ČTK

Telekomunikační společnost UPC Česká republika, s.r.o. uváděla v jedné z veřejných zakázek nepravdivé informace. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) chce kabelovou firmu zapsat na černou listinu veřejných zakázek. Firma by se tak nemohla tři roky účastnit veřejných tendrů. UPC dostala také pokutu 400 tisíc korun. Rozhodnutí úřadu zatím nenabylo právní moci, řekl dnes ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. 

UPC se odvolávat podle mluvčího Juraje Gerberyho nebude a pokutu zaplatí. "Jak jsme již sdělili úřadu, došlo k selhání v přípravě podkladů pro veřejnou zakázku služeb datového centra naším tehdejším zaměstnancem," uvedl Gerbery. 

Porušení zákona se týkalo veřejné zakázky společnosti NET4GAS, s. r. o., na poskytování služeb datového centra. UPC Česká republika podle ÚOHS k prokázání technických kvalifikačních předpokladů ve své žádosti o účast předložila a následně doplnila informace o referencích tak, že z trojice realizovaných dodávek dvě neodpovídaly skutečnosti. 

"U společnosti Nodus Technologies (78,2 USD, 1,18%) byl uveden v referenci nepravdivý objem plnění za rok a služby nebyly poskytovány ze dvou datových center, ale pouze z jednoho. U společnosti SuperNetwork, kde i přesto, že neexistoval smluvní vztah mezi těmito dvěma subjekty, uvedl uchazeč (UPC) nepravdivou délku smluvního vztahu i objem plnění z něj plynoucí," uvedl Rafaj. 

Na blacklistu veřejných zakázek jsou aktuálně zapsané dvě ostravské firmy Stavoenergo a RESA - sanace a rekonstrukce, spol. s r.o. Vedle nich chce ÚOHS nechat zapsat ještě karlovarskou GSUS, s.r.o, která podle úřadu předkládala falešné reference v tendru na úklid sídla Středočeského kraje. Firma také dostala půlmilionovou pokutu.


Váš názor
  •  
    29.10.2012 13:06

    Bohužel, jsem klientem této firmy a nemám s ní ty nejlepší zkušenosti.
    Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data