Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prognóza: Výnos z mobilních dat za pět let překoná příjmy z volání

Prognóza: Výnos z mobilních dat za pět let překoná příjmy z volání

25.02.2013 13:43
Autor: ČTK

Výnosy z mobilních datových služeb u operátorů za pět let poprvé překonají jejich příjmy z hlasové komunikace. V roce 2018 budou data generovat 559 miliard dolarů a hlas 547 miliard. Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně to předpověděli zástupci pořádající asociace GSMA. Příjmy z datových služeb v současnosti tvoří mezi 20 a 30 procenty výnosů operátorů. 

Prudký nárůst mobilního datového provozu bude dán zvýšením počtu mobilních telefonů s připojením k internetu a také růstem objemu komunikace připojených zařízení mezi sebou. Již v roce 2017 budou jiná zařízení než telefony nebo tablety tvořit podle prognózy GSMA více než polovinu všech připojených přístrojů. Budou to například vozidla nebo měřiče spotřeby energií. 

Ještě o rok dříve překročí prodej přístrojů s technologií NFC umožňující mobilní identifikaci, platby a další služby jednu miliardu, uvedl při zahájení veletrhu předseda představenstva mobilní asociace GSMA Franco Barnabe. 

Předseda představenstva Telefóniky César Alierta upozornil na fakt, že náklady na budování infrastruktury pro stále větší objem datových přenosů nesou pouze mobilní operátoři, a nikoliv tvůrci obsahu. Varoval před přílišnou regulací ze strany státu i zdražováním kmitočtového spektra, které by mohly znamenat omezení investic v odvětví. 

Počet SIM karet připojených k rychlému mobilnímu internetu se v lednu meziročně zvýšil o 43 procent na 1,6 miliardy. To byla necelá čtvrtina z celosvětového počtu aktivních SIM.


Váš názor
 •  
  25.02.2013 14:23

  To znamená růst příjmu telefonních operátorů do budoucna.O2 nevyjímaje.
  ?
  •  
   25.02.2013 15:22

   Brilantní interpretace! Takže co to znamená? Nakupovat akcie O2 a platit tak poplatky za zprostředkování těm, kteří tuto poplašnou zprávu šíří! Chytrý no...blbců, co na to skočí se najde vždycky dost.
   Hook
  •  
   25.02.2013 14:41

   Jednoznačně. Naši analytici a investoři stále žijí v minulém století, když si myslí, že operátoři používají pouze venkovní telefonní budky :-)))
   Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y