Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

J. Korb - Domácí burza pod vlivem poklesů v zahraničí: ČEZ pod tlakem, proti proudu jde CETV (video)

6.12.2013 13:59
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Aktuální vývoj na akciových trzích přináší po sérii růstových týdnů pokles, na tento vývoj reaguje i domácí trh. Pod částečným tlakem se tak ocitly akcie ČEZu, nadále navíc trvá technická indikace, která by mohla znamenat výhledový pokles titulu k hladině 515 . Tato hladina může působit jako silná podpora a může být vhodnou příležitostí pro vstup do pozice.

Z dalších titulů domácí burzy, které reagují poklesem, je titul NWR, který reaguje na zprávy ohledně odstoupení Jána Fabiána z funkce generálního ředitele OKD, tento vývoj je však velmi dočasný. Titul CETV naopak nekoresponduje s všeobecným vývojem a posiluje s možností dosáhnout až k úrovni 60 za akcii. Aktuální situaci komentuje Jan Korb, makléř Patria Direct. 
Uvedený videokomentář vyjadřuje osobní názor makléře Patria Direct a nelze jej považovat za jednotné stanovisko společnosti Patria. Prosíme přečtěte si rovněž Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Váš názor
 • souhlas
  6.12.2013 17:17

  s jaromem a další důvod - oslabení koruny. Čez je významný exportér. Krátkodobý sešup v bych přesto na českém loupežnickém dvorku nevylučoval
  lime
 • ČEZ down ? Myslím, že ne.
  6.12.2013 15:27

  Parta zřejmě tlačí cenu dolů. Potřebovali by nakoupit ještě podle starých pravidel s 6m testem. ČEZ je trendová akcie a trend se již jasně otočil. Nebude to samozřejmě pořád jen UP, ale trend je trend. Taky se dá očekávat, že se ekonomiky ČR i CEE přeci jen trochu pohnou kupředu a to je pro ČEZ pozitivní. Viz taky ceny silové elektriky: http://www.eex.com/en/Market%20Data/Trading%20Data/Power/Phelix%20Futures%20%7C%20Derivatives/Phelix%20Futures%20Chart%20%7C%20Derivatives/futures-chart/F1BY/2014.01/2013-12-06/7d/30/0/0/0/0/-
  jarom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data