Index nákupních manažerů sestavovaný institutem ISM, tentokrát pro americký nevýrobní sektor, zhruba naplnil očekávání, když v září klesl na 58,6 bodu. O měsíc předtím se vyšplhal na 59,6 bodu, několikaleté maximum. Na nevýrazném poklesu se podílely zahrnuté dílčí indexy s výjimkou zaměstnanosti. Situaci na trzích zpráva zřejmě moc nezmění, ačkoli fakt, že jsme se nedočkali podobně negativního překvapení jako v průmyslu, může být vnímán lehce pozitivně.

Právě průmyslový ISM v září spadl nečekaně prudce dolů; nevýrobní sektor je na tom o něco lépe, když mu průzkum přisuzuje vyšší dynamiku aktivity, nových objednávek i zaměstnanosti.
Dílčí index nových objednávek se sesunul na 61 bodů, u aktivity vidíme pokles na 62,9 bodu. U zaměstnanosti došlo naopak k nárůstu na 58,5 bodu, což je vysoké číslo, které zapadá do velmi dobrých informací z trhu práce, které ministerstvo práce poskytlo dnes odpoledne.
Firmy poskytující specializované služby sledují nadále stabilní příliv objednávek a konstatují silný výhled. Maloobchodníci pozitivně hodnotí růst za kvartál, ale vidí tlak na své ceny. Firmy ve velkoobchodě považují business za stabilní, ale nikoli robustní. Stavebníci, kteří jsou do průzkumu rovněž zahrnuti, uvádějí aktivitu hlavně na přestavbách a menších pracích, zatímco jsou opatrní ohledně větších investic.