Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Další potíž pro NWR - zhoršený výhled produkce a prodejů

Další potíž pro NWR - zhoršený výhled produkce a prodejů

15.10.2014 11:33
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Těžební společnost NWR dnes zveřejnila aktualizovaný obchodní prospekt. Klíčovou zprávou je především snížení celoročního výhledu pro těžbu a prodej uhlí do rozmezí 8,75 – 9 mil. tun uhlí z původně odhadované úrovně mezi 9 - 9,5 mil. tun (Mt). Firma uvedla, že výhled upravila kvůli "neočekávaným geologickým výzvám pro těžbu ve třetím čtvrtletí". Ty v prohlášení nebyly blíže specifikovány.

Analytik Patria Direct Tomáš Sýkora vnímá oznámení NWR jako nepříznivý faktor, větší vliv však dle něj na obchodování mít nebude. „Zpráva je pro akcie NWR negativní, nicméně skýtá pouze minimální potenciál k podnícení obchodování ve srovnání s efekty nedávného restrukturalizačního plánu,“ uvedl Sýkora.

Obchodní prospekt dal zároveň nahlédnout pod pokličku dosavadní produkce a obchodních aktivit NWR. Společnost za 3Q vytěžila 1,8 Mt uhlí, což mezikvartálně představuje pokles o 22 %. Objem prodeje pak oproti předchozím čtvrtletím letošního roku zůstal srovnatelný, když těžař prodal 1,1 Mt koksovatelného uhlí a 0,96 Mt uhlí energetického. Pro celý rok pak v rámci produktového mixu NWR očekává podíl koksovatelného (dražšího uhlí) v rozmezí 55-60 %.

Pro samotnou výkonnost společnosti pak kromě těžby a s ním spojeného produktového mixu sehrají roli nasmlouvané ceny. Cena koksovatelného uhlí ve 3Q dosáhla 82 EUR/tuna, energetického uhlí 52 EUR/tuna. V průměru se pak za celé období do konce září cena za tunu koksovatelného uhlí dostala na úroveň 86 EUR a energetického na 56 EUR. Těžař naproti obvyklostem v rámci prospektu nezveřejnil indikaci ceny koksovatelného uhlí pro 4Q, nicméně se příliš neočekává výraznější pohyb jak směrem dolů, tak ani nahoru. Analytik Tomáš Sýkora cenu odhaduje v rozmezí 85-90 EUR, tedy blízko průměrné úrovně ceny v letošním roce.


Čtěte více:

Výsledky úpisu NWR: Akcionáři přehnaným zájmem nesršeli, dostane se i na věřitele (+ komentář)
30.09.2014 10:04
Klíčové hlasování o budoucnosti těžařské společnosti NWR z konce srpna...
Úpis akcií restrukturalizaci NWR neohrozil, pozornost se přesune k fundamentu (komentář analytika)
30.09.2014 12:30
Společnost NWR dnes oznámila výsledek úpisu opčních práv na nové akcie...
Těžařská firma NWR dokončila kapitálovou restrukturalizaci
08.10.2014 8:42
Těžařská společnost New World Resources (NWR), které patří i černouhel...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data