Aktualizováno Index nákupních manažerů sestavovaný institutem ISM pro americký nevýrobní sektor se v říjnu snížil na 57,1 ze zářijových 58,6 bodu. Nedosáhl tím na očekávaných 58 bodů, čímž ale dolaru náladu nekazí. Americká měna po odpoledním zaváhání začíná znovu posilovat. Ačkoli jde už o druhé snížení hlavního indexu v řadě, stále se jeho hodnota drží slušně vysoko. Navíc struktura průzkumu nevypadá špatně.

Dílčí index aktivity se i po poklesu drží na 60 bodech, index aktivity na 59,1 bodu. Index zaměstnanosti se dokonce v říjnu zlepšil na 59,6 bodu. To je dobrá zpráva před statistikou z trhu práce, neboť služby jsou klíčovým zaměstnavatelem. Právě proto dílčí index sledující zaměstnanost poutá z průzkumu největší pozornost.
Finanční sektor uvádí příznivé podmínky pro podnikání a do příštího roku hledí s opatrným optimismem. Maloobchod vidí lepší zapojení zákazníků a tvorbu tržeb. Stále nejde o požadované výsledky, ale zlepšení je vidět. Velkoobchodníkům přinesly minulé měsíce rekordní tržby, firmy nyní začínají sledovat tlak na marže. Firmy poskytující specializované služby zmiňují vliv obav z eboly, ISISu apod., ekonomika podle nich vypadá, že zpomaluje.
Průzkum z nevýrobního sektoru zaostal za odhady na úrovni hlavního čísla, nedá se však říci, že by úplně zklamal. Aktivita v sektoru zůstává velmi dobrá, nové objednávky rychle rostou, zvyšuje i objem rozdělaných zakázek a firmy rychleji navyšují stavy zaměstnanců. Na současných úrovních indexů budou trhy brát pokles s rezervou; horší by to zřejmě bylo, pokud by příští měsíce začaly dokreslovat sestupný trend značící ztrátu tempa v sektoru.