Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Ahold Delhaize, NN Group, Cisco Systems, Wal-Mart Stores

Summary: Ahold Delhaize, NN Group, Cisco Systems, Wal-Mart Stores

17.11.2016 17:43
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

Evropa:

Ahold Delhaize NV

Maloobchodní řetězec Ahold se pořád potýká s nízkým růstem na klíčovém americkém trhu. Ten tvoří až 60 % celkových tržeb společnosti, které tento rok přidaly jen 2,6 % na 14,5 mld. EUR, nicméně trh předpokládal podobné číslo. Metrika same-store-sales (tržby z obchodů otevřených déle než jeden rok) přidala meziročně 0,3 % (segment Ahold US) a 1,3 % (segment Delhaize US), přičemž to nestačilo ani na střídmé předpovědi trhu, které mířily na 0,9 % a 1,8 %. Jako hlavní důvod management udává deflaci a intenzivní snižování cen u konkurence (jmenovitě Wal-Mart). Pomalý růst tržeb maloobchodních řetězců je ale celoamerickým problémem, jelikož za poslední tři měsíce popolezly v průměru jen o 1,8 %. EBIT marže zůstala v podstatě beze změny na hladině 3,5 % (ukazatel EBIT +4,3 % YoY). Výhled pro EBIT marži za rok 2016 byl snížen o 150 bps na 3,6 %. Akcie Ahold po neuspokojivých výsledcích odepisují téměř 4 %.

NN Group NV

Na veselejší notu zahrály výsledky NN Group, která hospodařila s čistým ziskem na akcii ve výši 1,3 EUR (tržní konsensus 0,68 EUR). Jedná se o silný 38% meziroční růst, jenž obstál také v porovnání s konkurencí, jelikož čistý zisk německého Allianz rostl o 36 % YoY. Je třeba ale brát v úvahu, že růst plynul z neprovozních operací jako výnosy z kapitálu a nižších ztrát anuitového byznysu Japan Closed Block VA. V případě Allianz to byl právě hlavní byznys, který poháněl již zmiňovaný růst. Pojištění majetku zlepšilo svoje combined ratio (poměr pojistného plnění a pojistného) z 105,6 % na 101,8 % (Allianz: 93,5 %). Návratnost kapitálu poklesla o 400 bps na 8,1 % (Allianz: 13,6 %). Výsledky jsou tedy při bližším pohledu smíšené, čehož jsou si vědomi také investoři, jelikož akcie (navzdory velkému překvapení) posilují jen o 2 %. 

USA:

Cisco Systems Inc


Dominantní hráč na poli síťových prvků, Cisco Systems, včera zveřejnil výsledky za F1Q17, které se víceméně držely tržních predikcí. Tržby meziročně sklouzly o 2,5 % na 12,4 mld. USD, přičemž hlavní záchranou byl region Asie a Pacifik s 6% YoY růstem. Čistý zisk na akcii upravený o jednorázové položky rostl o 3 % na 61 centů a to zejména díky pokračujícím úsporným opatřením.

Cisco v současnosti zápasí s nedostatkem růstového potenciálu. Jak upozorňuje management, pokles tržeb (již čtvrtý kvartál v řadě) není způsoben ztrátou tržního podílu ale oslabením poptávky. Můžeme to vidět na objednávkách, které se propadly o 12 %. Přesun od prodeje hardware k poskytování služeb není dostatečně rychlý na generování vyšších tržeb. 7% růst tržeb plynoucí ze služeb sice potěšil (nemalý podíl mají akvizice), nicméně při 25% podílu na celkových tržbách není jeho přínos dostatečný. Tento negativní trend se projevil také na výhledu do dalšího kvartálu, kde management uvažuje o čistém zisku na akcii mezi 55 až 57 centy, což značí, že u osekávání nákladů začíná docházet munice. Akcie Cisco Systems před otevřením trhů klesají o 3,5 %.

Wal-Mart Stores, Inc


Stejně jako Ahold se i Walmart potýká s pomalým růstem a deflací. Tržby popolezly jen o slabých 0,5 % YoY na 118 mld. USD, čímž se držely tržních očekávání. V případě hlavního segmentu Walmart U.S. Retail, jenž generuje téměř 70 % celkových tržeb, posílila metrika same-store-sales (tržby z obchodů otevřených déle než jeden rok) meziročně jen o 1,2 %.

Dobrou zprávou je ale online prodej, který navýšil tržby o 20 % také díky akvizici Jet.com. Současné vedení bojuje s rostoucí konkurencí „mladých“ online prodejců jako Amazon, a je tedy uspokojující vidět návrat kapitálu investovaného do tohoto segmentu. Jelikož jsou ale kamenné prodejny pro Wal-Mart klíčové, jejich slabý růst je zásadní negativní faktor v investičním rozhodování.

Akcie Wal-Mart proto klesají o více než 4 %.

Čtěte více:

Summary - Siemens AG, Macy’s Inc, SolarCity Corp a Mylan NV
10.11.2016 17:37
Evropa: Siemens AG Horní linie výsledovky německého Siemens skonči...
Summary - Allianz SE, Innogy SE a Walt Disney Co
11.11.2016 17:25
Evropa: Allianz SE Německý Allianz hospodařil s čistým ziskem na a...
Summary: Wirecard, Lowe’s Companies
16.11.2016 16:56
Evropa: Wirecard AG Německý poskytovatel kartových služeb oznámil so...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data