Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza bez větších záchvěvů - až na povýsledkový Avast

Pražská burza bez větších záchvěvů - až na povýsledkový Avast

13.03.2019 16:49
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Index PX ani dnes nezažil v průměru příliš vzrušení, když se jeho hodnota od včerejšího závěru příliš nezměnila. Index PX zpevnil o 0,12 %. Co je ale potřeba zmínit, jsou výsledky společnosti Avast, které prakticky splnily očekávání analytiků Patria. Firma také oznámila dividendu 8,6 amerických centů. Bohužel ale zpráva o změně CEO posílá společnost o 3,3 % dolů a tím ji dostává pod hranici 90 CZK, s jejímž proražením zespoda už v minulosti dlouze bojovala.

Podobně jako v Praze je tomu i v Německu, kde dnes reportovaly výsledky společnosti E.ON a Adidas, které obě splnily konsenzus trhu (podobně jako Avast), a i přesto se obě pohybují v záporných hodnotách (stejně jako Avast). U Adidasu je propad o 2,3 % vysvětlitelný poměrně opatrným výhledem managementu na tento rok, který se pohybuje v dolní části tržních odhadů. U E.ONu je vysvětlení poklesu o něco těžsí. Můžeme ho připsat tomu, že čísla sice byla v konsenzu, ale příjemné překvapení investorům nepřinesla, takže díky současné vysoké valuaci dochází ke korekci. Největší pokles v indexu DAX , který roste o 0,4 %, zaznamenává ale Wirecard, kde se dnes opět oživilo téma Singapuru, kde je společnost vyšetřována policií pro podvod. Akcie klesá o 6 %.

Zámořské burzy mají dnes našlápnuto ke třetímu růstovému dni v řadě. To by znamenalo, že minulý týden, což byl mimochodem nejhorší týden od začátku roku, se daří poměrně rychle smazat. Dow Jones sice stále drobně zaostává, připisuje ale 0,7 %. S&P 500 a Nasdaq se svým nárůstem pohybují v blízkosti 1 %. Periodicky je třeba si povšimnout akcií společnosti Visa, které dnes opět překonaly svá historická maxima. To je poměrně úctyhodný výkon z pohledu výplachů na konci minulého roku i v minulém týdnu. Visa tak jenom potvrzuje svoji pověst lineárně rostoucí akcie, která nebere žádné zásadní ohledy na problémy v okolním prostředí.


Čtěte více:

E.ON splnil sliby, výhled očekává stagnaci (komentář analytika)
13.03.2019 11:46
Německý distributor energie ukončil rok 2018 tak, jak nám slíbil při p...
Adidas konsensus splnil, akcie na to už ale neslyší (komentář analytika)
13.03.2019 13:09
Výrobce tenisek a sportovního oblečení Adidas ve všech ohledech splnil...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data