Americké akcie ve středeční seanci klesly, zatímco trh s
dluhopisy se stabilizoval po nebývalém propadu. Na
dluhopisy doléhají výzvy centrálních bank k tvrdším opatřením na omezení
inflace, zatímco investoři drží akcie jako zajištění proti
inflaci, což podnítilo růst indexu
S&P 500 v pěti z posledních šesti seancí. Investoři utíkají od dluhopisů, jelikož Fed slibuje vyšší
sazby, aby zkrotil rozbujelou
inflaci. Válka na Ukrajině zvýšila ceny
komodit v tomto roce o 26 %.
Proti trhu šel například , který posiloval přes 1 % po zprávě analytiků o značné poptávce po iPhonu 13. Dařilo se i Alibabě, která navázala na předchozí růst po oznámení zvýšení odkupu akcií.
Ropa ve středu posílila kvůli riziku nových omezení vůči Rusku, jednomu z největších producentů
ropy. West Texas Intermediate překročil 110
dolarů za barel, zatímco futures na ropu
Brent vzrostly ke 120 dolarům za barel. Očekává se, že prezident Joe Biden a jeho spojenci na čtvrtečním setkání v Bruselu oznámí nové sankce proti Rusku. Obchodníci s deriváty se připravují na prudší cyklus zvyšování
sazeb poté, co předseda Fedu Jerome Powell výslovně uvedl, že v případě potřeby může v květnu dojít ke zvýšení
sazeb o půl procentního bodu. Podle jeho názoru je ekonomika dostatečně silná na to, aby ustála vyšší výpůjční náklady, což je názor, který sdílejí jak jestřábi, tak holubice z Fedu.