Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tržby skupiny Bezvavlasy přesáhly miliardu, firma mění CEO a plánuje úpis nových akcií

Tržby skupiny Bezvavlasy přesáhly miliardu, firma mění CEO a plánuje úpis nových akcií

03.05.2024 8:26
Autor: 

Skupina Bezvavlasy v roce 2023 dosáhla dle předběžných výsledků na tržby 1,05 miliardy korun při provozním zisku EBITDA 115 milionů korun (EBITDA marže 11 %) a čistém zisku 79 milionů korun (čistá marže 7,5 %).

Jedná se o proforma konsolidované výsledky zahrnující i v loňském roce akvírovanou skupinu HAIR SERVIS. Uvedená čísla prozatím nereflektují budoucí významné synergické efekty, které by se měly částečně projevit v roce 2025 a naplno až v roce 2026. EBITDA marže by tak měla v příštích letech vzrůst ze stávajících 11 % na předpokládaných více než 15 %.

„Naše očekávání ohledně výsledné finanční výkonnosti celé skupiny Bezvavlasy jsou pro další 3 roky významně vyšší než proforma konsolidované výsledky za rok 2023, které byly ovlivněny mnoha jednorázovými negativními faktory,“ komentuje hospodaření předseda představenstva Aleš Hudeček.

V loňském roce přinesla transakce s HAIR SERVIS nemalé akviziční náklady, a s ohledem na náročnost celé transakce byla i o rok posunuta dlouho připravovaná e-commerce expanze pod značkou Bezvado na další zahraniční trhy, uvedla v tiskové zprávě firma.

Letos skupina očekává vyšší náklady spojené s fúzí skupiny HAIR SERVIS. Ta čítá celkově 7 firem, které se spojují do jedné velkodistribuční společnosti. Stejně tak letos očekávají Bezvavlasy vyšší náklady spojené s náborem nových zaměstnanců, vyšší náklady na IT, stěhování do nových kanceláří, a především vyšší náklady na posílení logistiky a skladového hospodářství. S ohledem na komplexitu změn ve skupině bude letošní výhled hospodaření zveřejněn až v pozdní fázi letošního roku, jakmile bude hotová fúze a stanoven obchodní a strategický plán pro obě byznysové jednotky.

„Spojením společnosti Bezvavlasy a skupiny HAIR SERVIS vzniká nové uskupení, které může stavět na silném online i offline obchodním modelu. Právě e-commerce bude silně rozvíjeno směrem k B2C klientele v rámci zahraniční expanze, kdy Bezvavlasy a.s. hodlá působit na více než 10 evropských trzích v horizontu 3-5 let. B2B distribuce v Česku pak naopak nabízí obrovský potenciál pro digitalizaci, což podpoří stávající offline distribuční síť, a zároveň posílí a rozšíří stávající zákaznický kmen,“ uvádí Aleš Hudeček.

Bezvavlasy hodlají významně digitalizovat. Aplikovat se mají nová softwarová řešení WMS (Warehouse Management Systém), účetní a objednávkové systémy atd. Bezvavlasy a.s. také hodlá rozšiřovat portfolio produktů vlasové kosmetiky a kadeřnických potřeb stejně tak, jako je připravena zavádět nové produktové kategorie v dalších beauty oblastech i např. související doplňky stravy.

„Očekáváme výrazný rozvoj obchodní a prodejní sítě, rozšiřování produktového portfolia, rozsáhlou digitalizaci služeb i online expanzi na zahraniční trhy. Významným nástrojem pro fúzi obou firem bude náš nový pan-evropský sklad v Boru na Tachovsku, který se stane centrálním skladem pro celou skupinu, a který významně podpoří náš stávající i budoucí růst,“ uzavírá Hudeček.

K 1. červnu nastupuje do pozice Group CEO Daniel Horák, který před tím 10 let úspěšně vedl a rozvíjel lékárenskou síť Dr.Max. Dříve také zastával pozici country manažera společnosti Johnson & Johnson pro Českou a Slovenskou republiku, a působil ve vedoucích pozicích společností Pfizer PCH, Boots Healthcare a Procter & Gamble.

V létě proběhne úpis nových akcií

Zakladatelé HAIR SERVIS získali v rámci akvizice jako součást kupní ceny 300.000 ks akcií Bezvavlasy a.s. (při ceně 700 CZK/akcie). Předpokládá se, že tento úpis bude vypořádán během června. Společně se stávajícími majoritními akcionáři Alešem Hudečkem a Františkem Novotným a skupinou STARTEEPO budou jednat ve shodě, a to s celkovým cílovým podílem na hlasovacích právech téměř 89 %.

Vedle toho bude upsáno dalších 50.000 ks akcií, kdy z toho zhruba 37.000 ks upíše výkonný management Bezvavlasy a bývajících 13.000 ks akcií si rozeberou stávající drobní akcionáři. V současné době probíhá schvalovací řízení u České národní banky. Zveřejnění prospektu veřejné nabídky se očekává v první polovině června.

bezvavlasy


Čtěte více:

Návrat hodnotových akcií a důležitost definic
02.05.2024 18:48
Kdysi jsem tu psal o tom, že rozdělování akcií na růstové a hodnotové ...
Technická analýza S&P 500: Čekání na signály, které naznačí konec konsolidační fáze
02.05.2024 17:14
Od mé poslední technické analýzy indexu S&P 500 z kraje března, kdy b...
Wall Street se před Applem a daty zvedá, koruně pomáhá ČNB
02.05.2024 17:32
Po velice bohatém včerejšku není dnes přísun důležitých informací tak ...
Pokles čistého zisku Komerční banky o 21,3 pct meziročně ovlivnily opravné položky. Mírně klesly také provozní výnosy
03.05.2024 7:49
Komerční banka reportovala výsledky za první kvartál letošního roku. Č...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.07.2024
6:12Stratéžka Invesco: Mohl by Fed snížit úrokové sazby v roce 2024 dvakrát?
22.07.2024
22:00Přeprodané technologické tituly přilákaly kupce  
17:23Snižování sazeb: Jak na něj obvykle reaguje akciový trh?
17:02Technologie před výsledky slušně rostou, Evropa tentokrát drží krok  
16:09Varta už nenastartuje? Akcie ztratily 80 %, restrukturalizace má vymazat stávající akcionáře a vést k delistingu. Ovládnout firmu nabízí Porsche
14:32Je čas připravit se na medvědí trh, myslí si stratég Bank od America  
14:01Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP, roste i v Česku
12:53Týdenní výhled: Bidenovo odstoupení ještě neznamená obrat. Začínají reportovat velké techy. Americká ekonomika má za 2Q zrychlit  
12:02Akcie otáčejí vzhůru hlavně v Evropě. Kromě politiky zůstávají klíčovým tématem výsledky  
10:37Čínská centrální banka srazila klíčové úrokové sazby, vyrazila na podporu ekonomiky
9:21Ryanair varuje, že se po propadu zisku ani letní sezóna nejspíš nevydaří. Klesá příjem z letenky, zákazníci víc šetří
9:05Rozbřesk: Dopady IT výpadku na globální ekonomiku a Biden hodil ručník do ringu
8:52Biden odstoupil z prezidentských voleb v USA a podpořil Harrisovou. Čína snížila sazby, futures míří výše  
8:42GEVORKYAN chystá akvizici v jižní Evropě
6:29Fidelity: Japonské společnosti na rekordních úrovních ve zpětném odkupu akcií
21.07.2024
20:44Biden odstoupil z amerických prezidentských voleb a podpořil Harrisovou
8:01Víkendář: Bank of America u Applu věří v nárůst přechodů na nové modely, volby pro akciový trh nepovažuje za tak důležité
20.07.2024
8:01Víkendář: Apple jako top volba od Morgan Stanley
19.07.2024
22:01Hlavní zámořské indexy nedokázaly uzavřít týden růstem  
17:33Tržní koncentrace na extrémech. Mění se některé tržní mechanismy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m