Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolar je díky příznivým číslům z ekonomiky silnější

Dolar je díky příznivým číslům z ekonomiky silnější

16.08.2005 9:21
Autor: 

Euro vůči dolaru začínalo den na 1,2455. Ještě v asijském obchodování začalo však ztrácet, když rostlo přesvědčení, že příliv kapitálu v červnu do USA bezpečně pokryje obchodní deficit. Měnový pár pak v průběhu dopoledne prorazil hranici 1,24 a dolar dále přidával. Nižší než očekávaný pokles podnikatelské nálady státu New York a hlavně červnový příliv kapitálu do USA v objemu 71,2 mld.$, který více než pokrývá obchodní deficit, americkou měnu dále povzbudily až k 1,2346. V USA pak pár uzavíral na 1,2368. Působení včerejších amerických ukazatelů se projevilo i v dnešním ranním asijském obchodování, kdy dolar znovu mírně přidal. Dnes ráno se pohybuje kolem 1,2345.

Tento týden je z hlediska statistik v Evropě klidnější, ve čtvrtek je za EMU publikována průmyslová výroba a inflace, v pátek zpřesněný odhad HDP ve Francii. Statistiky USA jsou živější, dnes pokračují průmyslovou výrobou, inflací a zahájením staveb nových domů. Výrobní ceny budou ve středu a týden končí ve čtvrtek pravidelné initial claims a spolu s nimi předstihové ukazatele a index philadelphského Fedu. O vývoji měnového páru budou dnes opět rozhodovat americké statistiky. Očekává se vyšší inflace a nižší průmyslová výroba. Pokud se odhady vyplní, měly by působit spíše neutrálně. Do zveřejnění statistik ale euro část ztrát zřejmě zkoriguje, když trh podrobněji zanalyzuje komponenty přílivu kapitálu. Týdenní horizont 1,225 - 1,248. Pro dnešek předpokládáme pohyb v pásmu 1,2305 1,2405.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.