Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Právní a daňové aspekty e-obchodu

13.12.2001 10:00
Autor: 

4.12.2001 byla ve vile Portheimka (Praha – Smíchov) slavnostně pokřtěna kniha „Právní a daňové aspekty e-obchodu“, kterou téhož dne uvedlo na trh vydavatelství Linde. Publikace, jejímž kmotrem se stal Ondřej Neff, je právním a daňovým průvodcem obchodníka na Internetu. Knihu napsal autorský kolektiv společností Arthur Andersen a Weinhold Andersen Legal pod vedením doc. JUDr. Pavla Svobody, D.E.A. a JUDr. Michala Krofta. Autoři komplexně a systematicky analyzují obchodování na internetu, tak jak je vidí právníci a daňoví poradci. Velká pozornost je věnována problematice domén, reklamě na internetu, ochraně osobních dat a elektronickému podpisu. Právě tyto faktory jsou výraznými charakteristikami e-obchodu, s jejichž celistvou právní analýzou se v české odborné literatuře setkáme pouze vyjímečně. Další stěžejní část knihy se zabývá problematikou smluv, jejich uzavírání prostřednictvím internetu, ochraně spotřebitele a rozhodování sporů ze smluv uzavřených prostřednictvím Internetu. Právní popis obchodu na internetu je vhodně doplněn popisem daňových otázek, s nimiž je e-obchod nevyhnutelně spjat.

Čtenář knihy se na stránkách setká s mnoha praktickými radami a upozorněními, které mu umožní lepší orientaci v problematice internetu a e-businessu. V podobě připravované publikace se tak široké odborné veřejnosti dostane do ruky kniha, která bude v sobě kombinovat odborný a praktický pohled na problematiku internetu a e-businessu.

Skutečnost, že všichni autoři publikace působí v jedné z největších poradenských společností na světě, a tudíž se ve své každodenní konzultantské činnosti práci setkávají s praktickými aspekty e-businessu, umožní jedinečný pohled na tuto problematiku. Výklad problematiky tak je podroben také mezinárodnímu srovnání a čtenář tak bude moci vhodnou formou srovnávat český a mezinárodní pohled na některé otázky.

Navíc od února 2002 bude kniha k dispozici v e-verzi (jak jinak) na adrese www.e-buchta.cz. Proč zrovna taková adresa ? To se na ní můžete dozvědět již nyní.

(anotace Pavla Svobody, jednoho z autorů)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data