Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Fincentrum v Off-sidu

24.4.2001 9:59
Autor: 

Nemám rád malichernost. Jestliže na tomto místě reaguji na komentář zveřejněný včera dopoledne pod titulkem „Patria Off-line?“ na jednom z českých finančních serverů, činím tak hlavně proto, že se autor příspěvku několikrát prohřešil proti dobrým mravům. Učinil tak způsobem téměř modelovým, lehce napodobitelným, a tudíž pro zpravodajskou kulturu informační společnosti škodlivým. Připomínám, že inkriminovaný finanční server se podle vlastního vyjádření cítí být vůči serveru patria.cz v konkurenční pozici.

Za prvé, autor článku pozměnil a zkarikoval logo konkurenta způsobem, který na první pohled budil zdání, jako by server patria.cz přestal být funkční.

Za druhé, v článku jsou čtenáři podsouvány neopodstatněné spekulace a tvrzení z doslechu, které poškozují dobré jméno serveru patria.cz.. Namátkou lze uvést úvahu o možném zrušení záměru Patrie nabízet klientům obchodování akciemi prostřednictvím internetu nebo předpoklad o velmi zúženém spektru finančních produktů v budoucnu dostupných přes server patria.cz.

Za třetí, komentář uvádí zavádějící informace o minulosti a přítomnosti, které matou čtenáře a znehodnocují server patria.cz v očích jeho potenciálních klientů. Mezi tyto informace patří kupříkladu domněnka (pomluva?), že po odchodu Vladimíra Kreidla vývoj serveru nikdo neřídí, na českém trhu panuje poměrně dobře zavedená konkurence, nebo že se Patria snaží uvést společnost nabízející internetové brokerské služby formou veřejné emise na akciový trh.

Má-li si zpravodajský materiál na internetu udržet žádoucí kvalitu, je nezbytné, aby si autoři vždy dobře rozmyslili, o čem chtějí psát, předkládané informace si včas ověřili, a v neposlední řadě se zamysleli i nad tím, zda jejich touha potřít konkurenci nepřekračuje meze práva a dobrého vkusu.

(Martin Kupka)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data