Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom: Včerejší konferenční hovor nepřinesl žádné nové informace

Český Telecom: Včerejší konferenční hovor nepřinesl žádné nové informace

8.6.2006 9:06
Autor: KBC/Patria

Český Telecom včera pořádal konferenční hovor, aby detailněji probral prezentaci poprvé zveřejněnou při dnu pro investory, pořádaném Telefonikou. Podle očekávání nebylo zveřejněno mnoho nových informací. Management zopakoval projekce na tržby CAGR pro roky 2005-2009 v rozmezí 0-2 %, což je ve shodě s naší předpovědí 1 % pro toto období. Management předpokládá, že výsledek bude u horní hranice tohoto rozpětí. Provozní zisk CAGR pro období 2005-2009 ve výši 14-18 % naznačuje mírný nárůst proti naší předpovědi 15 %. Zatímco integrace pevných linek a mobilní komunikace může vést k dalšímu zvýšení provozního zisku z vyšších nákladových úspor, raději počkáme na potvrzení v nadcházejících čtvrtletích a zatím ponecháme naše předpovědi beze změny, vzhledem k tomu, že jsou v rozmezí projekcí.

Management také oznámil, že interní kontrola a provoz budou od 1. července sloučeny. Původně se očekávalo, že úspora nákladů přinese více synergií, ale nyní management říká, že 65 % z provozní cash flow 115-138 mil. EUR, které přinesou synergie by mohlo pocházet ze synergie tržeb. Navíc Český Telecom nepředpokládá přísnější regulace souběžných nabídek (po fúzi) ze současného status quo.

Management nechtěl poskytnout pevný závazek ohledně vyplácení dividend. Pro rok 2006 předpovídáme hotovostní výnos 10,8 % a čisté zadlužení 5,4 %, tudíž Český Telecom je schopný dividendu vyplácet. Management ale prohlásil, že chce počkat dokud plně nestabilizuje provoz společnosti. Ohledně dividend neočekáváme významné vyjádření až do konce roku 2006, kdy by mělo být jasněji v regulačních otázkách i vývoji konkurence po sloučení pevných linek a mobilních komunikací. Dividenda 45 Kč na akcii (výnos 9,7 % při současném ocenění) bude vyplácena v září.


Váš názor
  • a cěkal snad někdo něco jiného
    16.6.2006 7:47

    6adná z firem netouži po nahledu pod pokličku!!!
    jen tak
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university