Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pražská burza při úterku ztrácela třetím dnem v řadě

14.11.2006 17:42

Pražská burza se v závěru seance nevymanila z prodejního tlaku a skončila v záporném teritoriu. Index PX konkrétně oslabil o 0,2 % na úroveň 1540 bodů, objem obchodů ve SPADu přitom poklesl na spíše jen průměrných 2,39 mld. Kč. Zájem investorů byl v převážné míře rovnoměrně rozložen mezi akciemi ČEZ, Zentiva a Telefonica O2 ČR. Akcie ČEZ před zítřejším zveřejněním kvartálních výsledků nakonec neuhájily úroveň 900 Kč a oslabily o 0,6 % na 895,7 Kč.

U akcií Telefonicy jsme v průběhu dne evidovali převažující prodejní zájem, který nalezl protiváhu až na úrovních kolem 452 Kč. Titul tak ztrácel navzdory poměrně pozitivnímu sentimentu u západoevropských telekomů. Nejvíce ztrácely akcie Zentiva, které se v očích investorů zřejmě stávají relativně dražší oproti maďarským farmaceutickým titulům. Nejlépe si naopak vedly akcie CETV s nárůstem o bezmála 3 %. Menší nákupní objednávka na nelikvidním trhu pak v závěru seance posunula kurzem akcií Philip Morris ČR o 2 % výše.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
 • Proč si nikdo nevšímá v komentářích
  14.11.2006 19:58

  Komerční banky.
  Jirka
 • Proč si nikdo nevšímá v komentářích
  14.11.2006 19:58

  Komerční banky.
  Jirka
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data